کارشناس و مدرس بازار سرمایه گفت: با افزایش روزافزون حجم معاملات مقاومت ۷۹٫۵۰۰ واحدی شکسته شده و شاخص کل…

IMAGE635211604104572467

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،در خصوص وضعیت کلی بازار سرمایه گفت: در حال حاضر بازار وضعیت ویژه ای پیدا کرده است و پس از شکستن مقاومت ۷۹ هزار و ۵۰۰ واحدی الان به مقاومت ۸۲ هزار واحدی نفوذ کرده است.

وی افزود: هر روز حجم معاملات در بورس اوراق بهادار تهران اضافه می شود و الان حدود ۷ هزار میلیارد ریال است و به نظر می رسد با این اوصاف مقاومت ۸۲ هزار واحدی را هم می شکند و به سمت تارگت بعدی یعنی ۹۱٫۵ حرکت می کند.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص صنایع مختلف گفت: بانکی ها در کانال صعودی بلند مدت قرار دارند که به مقاومت خوردند اما تنها پس از دو روز اصلاح مقاومت را شکستند و روند صعودی را از سر گرفته اند.

وی افزود: دارویی ها نیز که به مقاومت خود رسیده اند در حال حاضر مثبت معامله می شوند و صعودی هستند. شاخص ساختمانی ها نیز فرم صعودی دارد اما فعلا در حال اصلاح است.

این مدرس بازار سرمایه در خصوص شیمیایی ها گفت: شاخص شیمیایی ها یک خط فرم نزولی کوتاه مدت شکل داده اند و امروز به خط روند صعودی برگسته اند و در صورت نفوذ به زیر خط نزولی اصلاح خواهند داشت.

وی ادامه داد: خودرو در میانه کانال اصلاحیش قرار دارد و رو به رشد به نظر می رسد. سیمانی ها نیز بعد از اینکه سقف تاریخی خود را شکستند شرایط ویژه ای پیدا کرده اند و قابلیت رشد ۳۰ درصدی را دارند.

ابتهاج اظهار کرد: پالایشی ها اکثرا به کف کانال صعودیشان رسیده اند و یک منفی دیگر بخورند زهر نزولشان گرفته می شود و نهایتا بعد از یکی دو روز دیگر صعودی می شوند. به عنوان مثال پالایشگاه بندر به حمایت خیلی مهم خود رسیده است.

وی در خصوص صنایع پیشرو در نیمه دوم سال گفت: خودرویی ها روی نمودار شرایط خیلی خوبی دارند و الگوهای بسیار بزرگی علاوه بر این الگوهای کوچک شکل داده اند. البته این گروه ریسک بالایی هم دارد.

بانکی ها، دارویی ها و سیمانی ها هم جزو گروه های پیشرو خواهند بود و از نظر بنیادی هم در وضعیت خوبی هستند. سیمانی ها که پس از مدت ها یک حرکت هیجانی به خود گرفته اند الگوهای بلند مدت خوبی دارمند و اهداف ۶۰-۷۰ درصدی را نشان می دهند.

وی در پایان اضافه کرد: رشد کنونی شاخص موج سوم رشد شاخص کل است و هنوز رشد قابل توجهی در پیش دارد.

منبع : خبرگزاری دانشجویان

انتهای پیام/