پس از کشته شدن جرمی، سامانتا با یک متخصص در زمینه مواد منفجره به نام “حبیب صالح الغنی” که اسم مستعار “اسامه” را برگزیده ازدواج کرد.

413800_900

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،پس از درخواست مقامات کنیایی، پلیس بین الملل (اینترپل) حکم دستگیری “سامانتا لوتویت” معروف “به بیوه سفید” را صادر کرده است.
گروه افراطی و تندروی “شباب سومالی” در بیانیه ای حمله به بازار تجاری در نایروبی پایتخت کنیا را بر عهده گرفته و گفته است که این عملیات در واکنش به دخالت نظامی ارتش کنیا در سومالی صورت گرفت.
در بیانیه اینترپل آمده: “لوتویت” ۲۹ ساله که نام مستعار “نتالی ویب” بر خود قرار داده از سوی مقامات کنیا به اتهام در اختیار داشتن مواد منفجره و همچنین توطئه برای ارتکاب اعمال جنایتکارانه در دسامبر سال ۲۰۱۱ تحت تعقیب است.
در همین حال “رونالد نوبل” دبیر کل پلیس بین الملل (اینترپل) اعلام کرد که مقامات کنیا، ۱۹۰ عضو “اینترپل” را نسبت به خطرناک بودن خانم “لوتویت” و ضرورت دستگیری وی آگاه کرده است.
گفتنی است پلیس بین الملل (اینترپل) بر روی سایت خود مشخصات “سامانتا لوتویت” و چند عکس از وی همراه با حجاب و بدون آن را منتشر کرده است.
شایان ذکر است “لوتویت” از زمان بمبگذاری انتحاری ۷ ژوییه سال ۲۰۰۵ در لندن، نیروهای امنیتی، افکار عمومی و رسانه های بریتانیا را به خود جلب کرد. وی همسر “جرمی لیندسی” یکی از بمبگذاران آن عملیات انتحاری بوده است.
“سامانتا” در سال ۲۰۰۲ از طریق چت با جرمی آشنا شد و اینک دو فرزند از او دارد. پس از کشته شدن جرمی، سامانتا با یک  متخصص در زمینه مواد منفجره به نام “حبیب صالح الغنی” که اسم مستعار “اسامه” را برگزیده ازدواج کرد.
وی در سال ۲۰۰۹ برای زندگی کردن با او به کنیا رفت و صاحب فرزند سوم خود از او شد. تماس های معمولی وی با خانواده اش در بریتانیا تا سال ۲۰۱۱ ادامه داشت اما پس آن زندگی کاملا مخفی خود را آغاز کرد و با آنها کاملا قطع رابطه کرد.

منبع: مشرق نیوز

انتهای پیام/