آیت الله نعیم آبادی پنج شنبه ۸ خرداد در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره دوسالانه صحیفه سجادیه دانشگاهیان سراسر کشوردر بندرعباس گفت: در بعد عرفانی بعد از قرآن ، صحیفه سجادیه بالا ترین است .نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان خطاب به دانشجویان طلاب گفت این کتاب را به مباحثه بگذارید . صحیفه ورد نیست ورود است ، باید صحیفه را در متن کارها ، مطالعات و زندگی وارد کنید .

وی با طرح پرسش صحیفه چه چیز دارد گفت : باید پرسید صحیفه چه چیز ندارد ؟ همه چیز دارد ، مرحوم عماد زاده گفت، پاستور میگوید میکروب وبا را با هدایتامام چهارم شیعیان پیدا  کردم .در سخنی که گفت خدایا آب دشمنان را به وبا آلوده کن فهمیدم ؛ فهمیدم این میکروب در آب است .

امام جمعه بندرعباس با اشاره به سخنان حجت السلام محمدیان درمورد عرفان های نو ظهور و شیطانی گفت :چرا جوانان ما به سمت شیطان پرستی میروند؟ به دو دلیل و آن هم تقصیر ماست ، اول این که عرفان های صحیح را چقدر معنا کرده ایم، دوم نا آگاهی ما و رفتارهای نا خوش آیند ما و نهادینه شدن بد اخلاقی در جامعه که افراد را منزوی می کند .

وی ادامه داد: ما باید جامعه را با بعد عرفانی صحیفه ، نهج البلاغه و قبل از همه قرآن را آگاه کنیم. و من دو دعا را برای ورود توصیه میکنم که  در این دو دعا مهم ترین های آدم شدن ، کامل شدن،مسلمان شدن ، ذکر شده است. در دوعای هشتم که عمده کارهای زشت ویرانگر بیان شده است و در دوعای بیستم که در مورد کارهای مورد رضایت حق و اخلاق پر از کرامت است و این دو دعا بسیار قشنگ و عالی است .

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به موضوع اقتصاد مقاومتی  و فرازی ازدعای امام سجاد علیه السلام در مورد اسراف گفت : اسراف و تبذیر از گناهان کبیره است، دانشجو و عالمان دینی اگر رعایت نکنند چه کسی رعایت کند؟ اسراف در همه چیز کاغذ ، قلم ، نان ، برنج، بنزین و … آیا این فضای اسلامی است که ما داریم؟ آیا این مسلمانی است که ما داریم؟

آیت الله نعیم آبادی  در پایان خطاب به معاون فرهنگی وزیر بهداشت گفت : پیام مردم گافر را به آقای وزیر برسانید، روستای محمود آباد در بخش گافر بشاگرد، کپرآباد، همه کپر نشینند، الله الله چرا غافلیم؟ انقلاب ما از اینها بوده است.حتی مردم آن روستاها هزینه داروی دیابت را ندارند، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی استان را حمایت کند که یروند و به آن مردم برسند. اینها مسلمانند، انسانند، مگر آستین کهنه داشتن جرم است؟

در یک دعایی امام سجاد علیه السلام می گوید خدایا به من توفیق بده کسانی که در زیر مجموعه من هستند را خوب مدیریت کنم و این بخش از مدیریت به عهده شماست.به دادشان برسیدٰ فریاد ما را به وزیر برسانید. بگید آقای وزیر مولایت علی فرمود: “من دلم را خوش کنم به من بگویند امیرالمومنین”، اگر وزیر محبت کند یک سفر به گافر برود و از نزدیک مشکل گافری ها را ببیند آن وقت میدانیم راهش چیست.