به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ دانشجویان انقلابی و با بصیرت هرمزگانی در مراسم بزرگداشت روز بصیرت، حماسه  ۹ دی فرصتی برای تجدید میثاق با آرمان های انقلاب دانستند.

نقش موثر دانشجویان انقلابی در سرکوب فتنه ۸۸

حمید ماندگاری، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس، با اشاره به اینکه دشمنان خارجی ریشه اصلی فتنه ۸۸ بودند، اظهار کرد: دشمنان خارجی و در راس آن ها آمریکا در مقاطع مختلف زمانی به دنبال سرنگونی نظام بوده است.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی افزود: دشمن با ابزارهای جنگی موفق نشد به انقلاب ضربه بزند بنابراین برنامه هایی تحت عنوان براندازی خاموش با موضوع جنگ نرم را در کشور اجرا کرد.
ماندگاری با تاکید براینکه انتخابات تنها یک ابزار برای دشمن بود، تصریح کرد: ورود دشمن در عرصه فرهنگی و سیاسی باعث شد تا آن ها در سال ۸۸ فتنه ای را در کشور راه اندازی و اجرا کنند.
وی بیان کرد: برنامه ی فتنه در واقع از سوی دشمنان خارجی طراحی شده بود اما عناصری نیز در داخل کشور به طور خواسته و یا ناخواسته در مسیرخواسته های دشمن حرکت کردند.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی با اشاره به اینکه سران فتنه با اعلام تقلب در انتخابات توانستند جریان فتنه راعملی کند، ادامه داد: فتنه گران با استفاده از نمادهای اسلامی، انقلاب رنگی را راه اندازی کردند تا به وسیله آن قشر خاکستری جامعه را برای حمایت و همکاری در فتنه تحریک کنند.
ماندگاری با تاکید بر نقش موثردانشجویان در کنترل فتنه، افزود: دانشجویان به عنوان افسران جنگ نرم و پیشرو در کسب آگاهی سیاسی و بصیرت توانستند نقش بسزایی در سرکوب کردن فتنه ایفا کنند.
وی عنوان کرد: دانشجو باید با استفاده از بینش و تحلیل سیاسی بتواند در زمان وقوع حوادث فتنه حق را از باطل تشخیص دهند.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی، با اشاره به اینکه رسانه های غربی در جریان سازی فتنه نقش گسترده ای داشتند، خاطرنشان کرد: حمایت مالی امپراطوری غرب از رسانه های فارسی زبان و دروغ پراکنی ها سعی کردند تصویر زشتی از ایران ونظام اسلامی به مردم جهان نشان دهند.

قشر خاکستری هدف مهره های نفوذی دشمن

عارف رئوفی، مسئول بررسی و تحلیل ناحیه دانشجویی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با اشاره به معنای فتنه، اظهار کرد: فتنه به معنای آزمایش و فضای غبارآلودی است که در آن تشخیص حق و باطل دشوار و برای عبور از این فضا به بصیرت نیاز است همچنین زیرساخت بصیرت، داشتن هوش تحلیلی سیاسی است.
مسئول بررسی و تحلیل ناحیه دانشجویی استان با تاکید بر شباهت فتنه سال ۷۸ با فتنه ۸۸، تصریح کرد: وقایع سال ۸۸ امنیت نظام جمهوری اسلامی ایران را به لبه پرتگاه برد و تبدیل به صحنه درگیری نظام و سردمداران آمریکایی شد.
رئوفی با اشاره نقش تعیین کننده غربیان در فتنه ۸۸، گفت: آن ها ۱۱ ماه قبل از انتخابات در خصوص رخ دادن انقلاب سبز و تقلب در انتخابات ایران صحبت به میان آورده بودند و نامه های افشا شده سران غربی پرده از تلاش آنان برای فلج کردن اقتصاد ایران برداشت.
وی ادامه داد: آن ها به وسیله تحریم ها و فشارهای اقتصادی قصد از بین بردن یا تغییر حاکمیت جمهوری اسلامی را داشتند.
مسئول بررسی و تحلیل ناحیه دانشجویی استان با اشاره به اینکه جذب قشر خاکستری جامعه برای دشمن اهمیت ویژه ای دارد، اظهار کرد: دشمنان با آماده کردن افراد میانه رو و اساتید علمی کج رو، مردم را برای رخ دادن این فتنه آماده کردند.
رئوفی با اشاره به اینکه نتیجه غفلت و خیانت یکی است، تصریح کرد: عوام سران فتنه و خواص ساکتان فتنه بودند، آن ها با آنکه خیانت نکردند اما با غفلتشان به فتنه دامن زدند.
وی با اشاره به سخن شهید بهشتی(ره) خاطرنشان کرد: دانشجو همچون موذن جامعه است که اگر خواب بماند نماز مردم قضا می شود و در اهمیت حفظ جمهوری اسلامی بس که امام خمینی (ره) حفظ نظام همچون جان امام زمان (عج) حائز اهمیت است بنابر این دانشجوی انقلابی باید به عنوان چشم بیدار مردم عمل کند و دانشجویان همچون ۹ دی ۸۸ همواره در راستای صیانت از ارزش های انقلاب و اسلام گام بر خواهند داشت.

پشتیبانی و حمایت مردم از اسلام و انقلاب

مصطفی پیکری، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با اشاره به جایگاه بصیرت در تاریخ اسلام، اظهار کرد: بصیرت یعنی توانایی شناخت حق از باطل که منجر به دشمن شناسی و غلبه بر آن می شود همان طور که امیرالمومنین علی (ع) فرمودند فاصله حق و باطل چهار انگشت است و این همان فاصله بصیرت و عدم بصیرت است.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با تاکید بر پیروی عوام از خواص، تصریح کرد: آن بخش از جامعه که دارای تحلیل هستند خواص را تشکیل می دهند که عوام از نظرات آنان پیروی می کنند و فعالیت آنان،حرکت عوام رابه دنبال دارد حال اگر این حرکت حق باشد تاثیر مثبتی دارد و در غیر اینصورت تاثیرات مضری بر جامعه میگذارد.
پیکری با اشاره به نمونه های تاریخی ناپایداری افرادی چون حر بن ریاحی، گفت: انسان موجودی تغییر پذیر است گاهی این تغییرات موجب صعود است و گاهی موجب سقوط، لذا باید به وضعیت کنونی هر فرد توجه کرد.
وی ادامه داد: در جامعه کنونی نیز باید میزان را پشتیبانی و حمایت مردم از اسلام و انقلاب دانست و اگر کسی ادعای انقلابیگری دارد باید گوش به فرمان رهبری و متولی پیشرفت جامعه باشد.
مسئول بسیج دانشجویی با بیان اینکه تقلب در انتخابات بهانه ای پیش پا افتاده بود، خاطرنشان کرد: دشمن همیشه در رویای نابودی نظام اسلامی بوده و هنوز هم بر این رویای خود باقی است و همچنین حضور دشمنانی در لباس دوست کار آنان را راحتتر کرده بود.

بصیرت مانعی برای گذر از فضای غبارآلود فتنه

حسنیه امانی، دانشجوی تربیت مربی دانشگاه پارسیان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با اشاره به نقش بصیرت در جامعه، اظهار کرد: ملت با بصیرت آگاهانه و محکم گام بر میدارند و همه نقشه های شوم دشمن را خنثی می کنند.
دانشجوی تربیت مربی ادامه داد: بصیرت مانع از گمراهی در فضای غبارآلود فتنه می شود و بدون بصیرت امکان دارد نیت درست را نیز در راه غلط به فعلیت برسانیم.
امانی با تاکید بر اینکه مسئولان و خواصی که پیشرو هستند باید بدون کنایه حرفشان را بیان کنند، خاطرنشان کرد: باید حرف ها و نظرات واضح و روشن بیان شود. این گفته در خصوص علت فتنه و نقش عوامل داخلی بر آن نیز صدق می کند.

زمان افراد را تغییر می دهد

زهرا کریمی،دانشجوی حقوق دانشگاه پیام نور بندرعباس در گفت وگو با خبرنگار هرمزپرس،با اشاره به اینکه بصیرت مختص زمان خاصی نیست،اظهارکرد: بصیرت و آگاهی نه تنها در زمان فتنه بلکه پس ازآن نیز لازم است زیرا این آگاهی ها زمینه ساز تشخیص درست از غلط خواهدبود.
دانشجوی حقوق افزود: افرادی با عنوان کردن تقلب در انتخابات سعی کردند مسئله فتنه را به شکل گسترده در جامعه نهادینه کنند.
کریمی تصریح کرد: در بحبوبه فتنه مراجع تقلید سعی داشتند مردم را به تبعیت از قانون دعوت می کردند به همین دلیل سران فتنه فشار های زیادی را به این علما وارد کردند.
وی با اشاره به اینکه محبوبیت برخی افراد مختص همان برهه زمانی است، خاطر نشان کرد: افراد در زمان های مختلف دچار تغییراتی می شوند به همین‌ نباید حال گذشته آن ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

توهم محبوبیت و پیروزی زمینه ساز آغاز فتنه ۸۸

سید محمد شاه نعمتی، دانشجوی کارشناسی پرستاری دانشگاه بندرلنگه در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با اشاره به معنای بصیرت، اظهار کرد: بصیرت یعنی دانستن بهترین تصمیم در زمان حال که در آن صلاح و خیر مملکت اسلامی در نظر گرفته شده باشد.
دانشجوی پرستاری دانشگاه بندرلنگه با اشاره به نقش تبعی سران و خواص، تصریح کرد: خواص همیشه مورد اعتماد مردم هستند و تصمیمات آنان زیر ذره بین مردم قرار دارد حال اگر آنان در مقطعی دچار خطا و اشتباه شوند، گروهی از مردم نیز به تبعیت از آنان به گمراهی کشیده می شوند.
شاه نعمتی با تاکید بر توهم محبوبیت در سران فتنه ۸۸، گفت: میانه روها تصور می کردند که در میان مردم محبوب تر هستند و این توهم محبوبیت باعث پیروز دانستن خود در انتخابات منجر شد که جرقه ای برای شروع فتنه و آشوب در کشور بود.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از مهره های داخلی انتخابات توسط عوامل غربی به سابقه مخالفت های آنان با نظام باز می گردد و دیدگاه های آنان در گذشته آینده ای تیره را برای آن ها رقم زد.

تفکرات میانه روها نشات گرفته از تفکر لیبرال ها

خلیل مرادی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جاسک در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس با اشاره به راه عبور از فتنه، اظهار کرد: تنها راه نجات جامعه از گمراهی قرار گرفتن در پشت ولی زمانه و رهبر فرزانه جامعه اسلامی است.
فرمانده بسیج دانشجویی با تاکید بر نقش خواص در خنثی کردن توطئه های دشمن، تصریح کرد: اگر خواص در رویارویی با نقشه دشمن دچار تردید شوند و بصیرت کافی نداشته باشند در دام دشمن گرفتار می شوند و چه بسا که فتنه ۸۸ گرفتار شدند و به مهره دشمن در صحنه سیاسی کشور تبدیل شدند.
مرادی با اشاره به دیدگاه میان رو ها، بیان کرد: میانه روها افرادی هستند که تفکرشان برخواسته از غرب هست و لیبرال ها و اصلاح طلبان کسانی هستند که در داخل کشور که در خارج به میانه رو تشبیه میشوند و تفکر و منش این افراد به کار گیری فرهنگ غربی در کشور است و سعی در اداره کردنش دارند و این افراد رو میانه رو خطاب میکنند و همیشه از آنها در جهت پیشبرد مقاصدشان استفاده میکنند.
وی خاطرنشان کرد: میانه رو ها کسانی بودند که در فتنه ۸۸ توسط استکبار جهانی مورد حمایت قرار گرفتند تا انقلاب ایران را به نابودی بکشانند و چه بسا که ضربه هایی هم در طول تاریخ انقلاب به کشور وارد کردند که با درایت و تدبیر رهبری انقلاب و مردم با بصیرت ایران نقشه بر آب شد.

برنامه ریزی های دشمن برای ازبین بردن اصل نظام

حمزه دستیار دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان، در گفت وگو با خبرنگارهرمزپرس، اظهار کرد: بصیرت راهنما و چشم بیداریست که راه مه آلود فتنه و پیچ های خطرناک تاریخی را روشن نگه می دارد و در شرایط فتنه مانند مؤذنی است که مردم ناهوشیار یا فریب خورده را متوجه نماز می کند.
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه عامل اصلی شکست دادن فتنه و فتنه گران بصیرت است، عنوان کرد: شخص با بصیرت درمسیرفتنه حالت واکنشی و منفعلانه به خود نمی گیرد بلکه با آگاهی بخشی عمومی بصیرت افزایی می کند.

دستیاربا اشاره این جمله از امام خمینی (ره) «ما میگوییم باید بین شاخص ها و اشخاص برای انتخاب ها و تایید افرادشاخص ها را ملاک قرار داد، زیرا اشخاص در گذر زمان تغییر میکنند ولی شاخصه ها ثابت می مانند»، گفت: این جمله عالمانه حضرت امام (ره) راه سوء استفاده های فراوان افرادی که تابع حزب باد هستند را با شکست روبرو کرد.

وی افزود: میانه رو ها از نظر فتنه گران با میانه رو از نظر انقلابی ها کاملا متفاوت است ،فتنه گران  میانه رو ها را کسانی می دانند که به سمت و سوی غرب تمایل دارند و در بزنگاه گوشه چشمی به کمک غربی ها دارند که از نظر انقلابی ها  این دسته افراد غرب زده هایی هستند که ایدئولوژی بنیادین انقلاب را درک نکرده و یا قبول ندارند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان خاطر نشان کرد: برنامه ریزی مدون دشمنان انقلاب برای نشانه گرفتن اصل نظام بوده که فریب خوردگان داخلی ابزاری برای اجرای نقشه آنان شده بودند و شاهد آشکاری است که پیش کشیدن تقلب در انتخابات بهانه ای بیش نبوده تا بواسطه آن نقشه دشمن پیاده شود.

عدم سازگاری منافع ایران و آمریکا

مریم احمدی فعال سیاسی دانشگاه پیام نور، در گفت وگو با خبرنگار هرمزپرس ، با اشاره به اینکه منافع آمریکا به هیچ وجه با منافع مردم ایران مشترک نیست، اظهار کرد: امریکایی ها کسانی را که در برابر منافعشان انعطاف نشان داده و سازش می کنند را میانه رو می دانند.

فعال سیاسی در ادامه تصریح کرد: منافع امریکا در عدم استقلال مردم ایران می باشد و اغلب فتنه هایی که دشمن طرح آن را در زمینه های فرهنگی و سیاسی است.

احمدی با اشاره به اینکه این دولتمردان آمریکایی برای ازبین بردن نظام از مدت ها قبل برنامه ریزی کردند،خاطرنشان کرد: برای ایجاد فتنه و اغتشاش قطعا دشمنان اسلام از مدت ها قبل برنامه های ویژه ای را طراحی کرده بودند که خوشبختانه مردم ایران توانستند تمام برنامه های آنان را ازبین ببرند.
انتهای پیام/