نماینده مردم غرب هرمزگان در خانه ملت گفت: شیوه ای که دولت یازدهم برای انتخاب استانداران در پیش گرفته یک روش تعاملی با نمایندگان مجلس است که این امر موجب افزایش تعامل بیشتر دولت با مجلس خواهد شد.

28203

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،احمد جباری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خلیج فارس، به دیدار چند روز گذشته مجمع نمایندگان استان با وزیر کشور اشاره کرد و افزود: طی نشستی که چند هفته گذشته با وزیر کشور داشتیم قرار بر این شد که این مجمع لیستی از افراد کارآمد را برای سکان داری استان به وزارت کشور معرفی کند اما طی روز های گذشته شایعاتی مبنی بر انتخاب استاندار هرمزگان و معرفی آن به هیئت دولت بر سر زبان ها بود که بر همین اساس به عنوان رییس مجمع نمایندگان استان با وزیر کشور تماس گرفتم و جریان را جویا شدم که چرا از این مجمع مشورت خواستند در صورتی، گفته می شود اسامی برای انتخاب استاندار به هیئت دولت فرستاده شد که دکتر رحمانی فاضلی این امر را رد کرد.

وی خاطر نشان کرد: در روز دوم مهر ماه طبق برنامه قبلی برای ارائه لیست افراد کارآمد و توانمند احراز پست استانداری هرمزگان توسط مجمع نمایندگان این استان به دیدار وزیر کشور رفتیم و گزینه های مورد نظر خود را که مجموعه ای از افراد بومی و غیر بومی بودند ارایه کردیم.

وی با بیان اینکه تا دو هفته آینده تکلیف انتخاب استاندار هرمزگان روشن خواهد شد، افزود: طی نشستی که با وزیر کشور داشته ایم سعی بر این است که تا دو هفته آینده استاندار هرمزگان انتخاب و به هیئت دولت معرفی شود.

جباری اضافه کرد: هر چند مجمع نمایندگان استان عضو یک نهاد نظارتی هستند، اعتقاد زیادی به معرفی لیست نداریم اما اینکه دولت در این زمینه با نمایندگان مردم مشورت کرده را امری پسندیده می دانیم و از آن به عنوان افزایش تعاملات مجلس و دولت استقبال می کنیم .

وی در پایان از تهیه بانک اطلاعاتی مدیران توانمند استان توسط مجمع نمایندگان هرمزگان خبر داد و افزود: این استان طی ۳۴ سال گذشته افرادی کارآمد و توانمند را تربیت کرده که می توان از آنها در پست های کلان کشوری استفاده کرد و قطعا مجمع معرفی این اشخاص و مدیران را در برنامه خود قرار خواهد داد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/