به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ آلبرت بغزیان در گفت و گو با خبرنگار «رازق» در مورد عملکرد دولت در بحث مبارزه با قاچاق کالا، اظهار کرد: قاچاق کالا و عدم ساماندهی واردات ضربات جبران ناپذیری را به بدنه تولید وارد کرده است.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت در بحث مبارزه با قاچاق کالا تلاش خود را کرده است و با تشکیل ستادها و قوانینی در این راستا کارهایی انجام داده است.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران تصریح کرد: در این راستا شاید نمره دولت نزدیک به ۲۰ باشد اما وقتی وارد این قضیه شد نتوانست با قاچاقچیان کالا مبارزه کند.

بغزیان افزود: برخی کم کاری ها را می توانیم به دولت نسبت بدهیم یا اینکه در مورادی تشخیص داده با مذاکره می توان به نتایجی رسید.

این کارشناس اقتصادی با اشاره به تولید بالای شکر در کشور و در نقطه مقابل افزایش واردات شکر در زمان برداشت این محصول  موضوع را به کم کاری دولت در این راستا نسبت داد و تصریح کرد: این کم کاری ها به وزارت صنعت، معدن و تجارت بر می گردد.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران با اشاره به قاچاق کالا در حوزه پوشاک بر واردات غیر مجاز پوشاک به داخل کشور به صورت قاچاق سازمان یافته تأکید کرد و افزود: قاچاق پوشاک چیزی نیست که مسافر وارد کشور کند.

بغزیان با بیان این نکته که ستادهای نوروزی در برخی شهرستان ها در حوزه تنظیم بازار نتوانسته اند موفق عمل کنند، اظهار کرد: دولت در مجموع تلاش خود را کرده است ولی از اختیارات خود در این راستا استفاده نکرده است و نمره دولت مردود است.

انتهای پیام/