به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ سردار اباذری، جانشین فرمانده دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین (ع)  شب گذشته در اجتماع بزرگ مردان بی ادعا بزرگداشت شهدای مدافع حرم در کوی نیایش با اشاره به اینکه شهدا در تمام لحظات زندگی خود شهید شده اند و شهادت آن ها مختص زمان حضور در میدان نبرد نیست، اظهار کرد: کسی که به مقام شهادت می رسد قطعا خداوند او را انتخاب کرده است.

جانشین فرمانده دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت : با گذشت ۳۵ سال از دفاع مقدس عده ای از آن باعنوان تاریخ یاد می کنند اما جامانده گان کاروان شهدا باید راویانی باشند که ثابت کنند صحنه هایی که در جنگ تحمیلی رخ داد قصه و تاریخ نیست بلکه دفاع مقدس واقعیتی است که تا امروز نیز در زندگی همه ما جریان دارد.

اباذری افزود: مراسم هایی که با عنوان بزرگداشت شهدا برگزار می شود در واقع مراسم بزرگداشت ارزش ها است.

وی با اشاره به اینکه دشمن یه دنبال از بین بردن تفکر شهدایی در جامعه است، گفت: اکنون تفکری در جامعه از سمت دشمنان مبنی بر ازبین بردن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه در حال تزریق می باشدو مسئولین جامعه باید تدابیری برای جلوگیری از انتشار این تفکر ضد اسلامی و ضد انقلابی باشند.

ایران دارای عزت جهانی و قدرت منطقه ای

جانشین فرمانده دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین(ع) بیان کرد: همه باید بدانند انقلاب اسلامی به سادگی مرحله ای که دارای عزت جهانی و قدرت منطقه ای شود نرسیده بلکه به دلیل جانبازی و جانفشانی شهدایی است که بدون توقع در جبهه و دفاع از حرم گام بر داشتند.

اباذری یادآور شد: بیش از۱۰۰ هزار شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام جمهوری اسلامی کردیم که بیش از ۳۰ هزار نفر از آن ها ۲۱ ساله و ۷ هزار شهید پایین چهارده سال سن داشتند.

وی افزود: افرادی در کشور می گویند جوانان امروز با جوانان دیروز تفاوت دارند و در جبهه حاضر نخواهند شد اما همان اعتمادی که امام راحل(ره) به جوانان قدیم کرد اکنون همان اعتماد را مقام معظم رهبری(مدظله العالی)به جوانان دارند.

جانشین فرمانده دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین(ع) با تاکید بر اینکه تعداد جوانان امروز حاضرند در صدها کیلومتر دورتر از مرزهای کشور خود بجنگند، تصریح کرد: جوانانی که برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) داوطلب هستند با وجود به مراتب بیشتر از جوانانی است که برای حضور در جبهه دفاع مقدس داوطلب می شدند.

اباذری گفت: از ۲۰۰ سال پیش انگلیسی ها طرح هایی برای از بین بردن اسلام ریختند تا بتوانند از پیشرفت اسلام در جهان جلوگیری کنند.

آمریکا آغاز کننده ۶۵ جنگ

وی با بیان اینکه آمریکا در قرن بیستم آغاز کننده ۶۵ جنگ در جهان بوده است، ادامه افزود: آمریکای جنایتکار که به کشتار انسان ها عادت کرده به مردم ایران تروریست را نسبت می دهد.

جانشین فرمانده دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین (ع) ادامه داد: آمریکا به دلیل اینکه ایران تنها کشوری بوده که در برابر زورگویی و استعمار آن ها ایستادگی کرده دچار ایران هراسی و اسلام هراسی شده و ما به آن ها حق می دهیم که از قدرت اسلامی در ایران بترسند.

اباذری تصریح کرد: همه ی رؤسای جمهوری آمریکا از گذشته تا کنون از ایران عصبانی هستند چون ایران قدرت شیطانی آن ها را قبول ندارد.

وی گفت: آمریکا تلاش می کرد ایران را محصور خود کند اما اکنون ایران تمام مرزها را در نوردیده و به حدی پیشرفت کرده که در نزدیکی مرزصهیونیست ،پایگاه های نظامی می سازد و جزء چهار قدرت موشکی در جهان محسوب می شویم.

جانشین فرماندهی دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین(ع) با بیان اینکه مردم بندرعباس در تنگه هرمز هر روز شاهد جولان ناو های آمریکایی هستند، بیان کرد: ترس فرمانده ها ناو های آمریکایی از نیروی دریایی سپاه برای همه قابل مشاهده است به همین دلیل نیز به خود اجازه حمله به حریم دریایی را نمی دهند.

تفکر انقلاب اسلامی پرجمداری می کند

اباذری با تاکید بر اینکه تفکر انقلاب اسلامی اکنون در جهان پرچمداری می کند،افزود: روزهایی که باید برای خرید تیر و فشنگ به دیگر کشورها التماس میکردیم گذشته و اکنون ما با دارای تجهیزات سلاحی بی بدیل در جهان هستیم.

وی در ادامه گفت: امروز موشک های ما قلب اروپا را هدف می گیرد و هرگاه اراده کنیم برد موشک هایمان را از۲۰۰۰ کیلومتر افزایش خواهیم داد.

در بخش هسته ای کوتاهی شده است
جانشین فرمانده دانشگاه تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: قدرت ایران مختص بخش نظامی نیست به طوری که اکنون ایران در عرصه فضایی جز باشگاه های برتر فضایی جهان و علی رغم کوتاهی هایی که در بخش هسته ای شد ما بازهم جزء کشور های سرآمد هستیم.

اباذری افزود: دشمن نیز اذعان کرده که با وجود فشارهایی که به ایران وارد می شود تا چند سال دیگر ایران جزء ۱۰ قدرت برتر جهان خواهد بود.

ایدئولوژی اسلامی با محوریت خدا
وی بیان کرد: لیبرالیسم دموکراسی با زیر بنای اومانیسم که محوریت آن شیطانی است و ایدئولوژی اسلامی با محوریت خدا دو قدرت برتر در عرصه ایدئولوژی هستند که جنگ بزرگی بین آن ها رخ داده است.

جانشین فرمانده دانشگاه تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) با اشاره گستردگی اسلام در سراسرجهان، خاطر نشان کرد: دشمن برای نشان دادن چهره ی زشت و خشن از اسلام داعش را پایه گذاری کرد اما باز هم نتوانست از پیشرفت اسلام جلو گیری کند.