۲۰ سال قبل محققان آزمایشگاه سرن، فناوری وب را ابداع و به رایگان در اختیار همگان قرار دادند و امروز سالگرد آن را جشن گرفتند.

hormozpress.ir

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، از آن روز تا به امروز وب رشد حیرت آوری داشته و بدون شک ارائه رایگان این فناوری در این پیشرفت نقش اساسی داشته است.

اختراع وب به ایجاد غول هایی در عرصه فناوری انجامید که فناوری های شبکه ای، وبلاگ ها، خدمات به اشتراک گذاری عکس و فیلم و … را ممکن کرده و همین طور سرویس های تجارت و بانکداری الکترونیک، آموزش الکترونیک و …. را ارائه نمودند.

وب بر دانشمندان، سیاستمداران و تاجران و هنرمندان و همه اقشار جوامع تاثیرگذار بوده و تقریبا همه علوم بشری را تحت تاثیر خودش قرار داده است.

رالف هونر مدیر سرن در این مورد می گوید: هیچ بخشی از جوامع نیست که به خاطر این اختراع دچار تحول نشده باشد. وب عرصه های آموزشی، تجاری و آموزشی را تحت تاثیر قرار داده و شیوه کار، برقراری ارتباط، خلاقیت و زندگی ما تحت تاثیر آن بوده است.

وی افزود: وب نشانه ای قدرتمند است که نشان می دهد چگونه تحقیقات علمی به زندگی بشری خدمت می کند. وب در ابتدا در سال ۱۹۸۹ توسط تیم برنرز لی فیزیکدان انگلیسی ایجاد شد. هدف از اختراع وب تسهیل به اشتراک گذاری اطلاعات بین فیزیکدانان در دانشگاه ها و نهادهای مختلف در کل جهان بود.

در نهایت ۲۰ سال قبل اولین صفحه وب با استفاده از مرورگر اولیه موزاییک طراحی و به نمایش گذارده شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/