مسؤل امور رفاهی دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ تفاهم نامه بیمه حوادث دانشجویان به کلیه دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد.
IMG14513335
به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،پونه جهانگیری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: تفاهم نامه بیمه حوادث دانشجویان علوم پزشکی همه ساله در وزارت بهداشت از اول آبان ماه با برخی از شرکت های بیمه گر منعقد می شود و دانشگاه ها در چارچوب تفاهم نامه های منعقد شده، نسبت به انعقاد قرارداد با یکی از شعب بیمه ای و پوشش دانشجویان در قبال حوادث اقدام می کنند.وی افزود: مفاد تفاهم نامه و مباحث مرتبط با بیمه حوادث در مهرماه جاری به کلیه دانشگاه های علوم پزشکی طی بخشنامه ای ابلاغ شد.

به گزارش مهر، بر اساس این تفاهم نامه بیمه حوادث دانشجویان در تمام اوقات شبانه روز، بدون قید زمان و مکان در داخل و خارج کشور و کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی و در صورت درخواست همسر و فرزندان آنها را شامل می شود. 

میزان حق بیمه سالانه بر اساس طرح های بیمه ها ۱۲ هزار ، ۱۵ هزار و ۱۸ هزار ریال است. 

شرکت های بیمه گر که از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت معرفی شده اند می توانند با عقد قرارداد جداگانه با دانشگاه های علوم پزشکی نسبت به بیمه جوادث دانشجویان اقدام کنند. 

تعهدات بیمه گر در برابر فوت، نقص عضو و سقف جبران هزینه های پزشکی 

طرح  سرمایه غرامت فوت بر اثر حوادث سرمایه غرامت نقص عضو کلی و جزئی دائم بر اثر حوادث سقف جبران هزینه های پزشکی 
۱ ۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
۲ ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ۱۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
۳ ۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال
منبع : مهر
انتهای پیام/