اعتراضات خود جوش مردم بندرعباس به سومین روز خود رسدید .

20131011_133549

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،ظهر امروز راهپیمایی جمعی از مردم معترض استان هرمزگان  از سه راه برق تا  محل برگزاری نماز جمعه انجام شد.

به دنبال اولین تجمع اعتراض آمیز مردم بندرعباس در مقابل استانداری که از تاریخ ۱۶/۰۷/۹۲ آغاز شد،اعتراض های بعدی نیز به روز دوم و سوم کشیده شد.

 

IMG_2960

 

دومین روز از این تجمعات عصر دیروزاز محل فرمانداری قدیم تا دفتر امام جمعه بندرعباس صورت گرفت ، که در خواست تمامی مردم در این تجمعات لغو مصوبه دولت پیرامون الحاق پارسیان و جاسک از استان هرمزگان به فارس بوده است.

مردان و زنان هرمزگانی با به دست داشتن پلا کارت های مختلف با موضوع جدایی پارسیان و جاسک از این استان فریاد زنان خواستار لغو این مصوبه بودند.

مهدی . ز یکی از دانشجویان حاضر در این تجمع می گوید : سه روز است که تحصن می کنیم، اماکسی به درد و دل های مردم توجه نمی کند.

 

20131011_105701

 

وی می گوید : نمایندگان استان معلوم نیست چه کار هایی انجام می دهند و غیر بومی گرایی و بیکاری افراد تحصیل کرده بومی رو به افزایش است و یکی از نگرانی های ما برای جدایی قسمت هایی از استان از دست دادن فرصت های شغلی موجود در منطقه است.

سارا دیگر دانشجوی حاضر در این جمع می گوید: تنها درخواست ما از مسئولین لغو این مصوبه است .
وی می گوید: از نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی تشکر میکنم ،چرا که در تمامی تجمع های انجام شده کمال همکاری را با مردم داشته است.

روز سوم این تجمع در محل برپایی نماز جمعه اتفاق افتاد، در این تجمع مردم با کمال آرامش هنگام اذان، سکوت کرده و وارد صف های نماز جماعت شدند.

 

20131011_115457

 

پس انجام نماز تمامی مردم با آرامش از محل خارج شدند و با بیان شعار هایی، از نیروهای انتظامی و نماینده ولی فقیه تشکر کردند.

طبق بررسی های انجام شده این تجمعات تا زمان لغو این مصوبه ادامه دارد.

تا کنون تشنج و نگرانی از سوی مردم و نیروهای نظامی صورت نگرفته و آنها قصد دارند که مسئولین استانی برای لغو این مصوبه تلاش کنند.

انتهای پیام/