استیون (مهرداد) بیت آشور، نامی است که بالاخره تیم ملی ایران را برای ادامه فوتبال انتخاب کرد.

 

 

416766_232

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،در فهرست تازه کارلوس کی روش برای بازی با تایلند در چارچوب مقدماتی جام ملتهای ۲۰۱۵ آسیا یک نام جدید به چشم می خورد: استیون(مهرداد) بیت آشور.
استیون بیت آشور متولد ۳۰ ژانویه ۱۹۸۷ در سن خوزه، بازیکن حرفه ای ایرانی آمریکایی فوتبال است که در تیم باشگاهی سن خوزه ارت کویکز(san jose earthquakes) در لیگ برتر فوتبال آمریکا توپ می زند. خانواده استیون بیت آشور ایرانی می باشد.

وی از طرف پدری یک مسیحی ایرانی آشوری تبار و از طرف مادری یک مسلمان ایرانی است. وی در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۱ میلادی اظهار داشت: «پدر من مسیحی و مادر من مسلمان است، پس من از هردو هستم و به تمامی سنت های والدینم احترام می گذارم؛ طوری که آنان مرا به زور به دین خود فرانخوانده اند، ما تمام آداب و رسوم مسلمانان به مانند ماه مبارک رمضان که الان در این ماه هستیم و سنت های ایرانیان نظیر عیدنوروز را ادا می کنیم»
به گزارش مشرق، بیت آشور که مدت ها بحث حضورش در تیم ملی ایران یا امریکا مطرح شده بود، در گفتگو با رسانه های امریکایی اعلام کرده که آرزویش بازی در جام جهانی ۲۰۱۴ با ایران است.
کی روش و دستیارانش که سال ها سابقه فعالیت در لیگ آمریکا را داشتند به خوبی با بازی این بازیکن آشنایی دارند و حتی معتقدند این بازیکن توان بازی در پست های دیگری از زمین را دارد.
اگر چه یورگن کلینزمن از وی دعوت کرده بود که در اردوی تیم ملی امریکا حضور یابد اما از او در ترکیب تیمش استفاده نکرد تا مدافع باشگاه سن خوزه شانس پوشیدن پیراهن تیم ملی کشور پدری اش را داشته باشد و این امر با دعوت کی روش از او برای بازی با تایلند در آستانه تبدیل شدن به واقعیت است.
باحضور بیت آشور تعداد دو ملیتی های تیم ملی ایران به ۴ رسید: دانیل داوری، اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد که البته این دوتای آخر از پدر و مادر ایرانی به دنیا آمده اند.

منبع :مشرق

انتهای پیام/