ثبت نام از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از صبح امروز در وزارت کشور آغاز شد و داوطلبان از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ بعدظهر به مدت ۵ روز می توانند برای ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کنند.

hormozpress.ir

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، مصطفی محمدنجار وزیر کشور لحظاتی پیش طی مراسمی در این وزارتخانه که با حضور خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی برگزار شد، از طریق ویدئو کنفرانس دستور آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری را صادر کرد.

استانداران و مسئولان ذیربط در استان‌های مختلف نیز در ارتباط زنده ویدئویی آمادگی خود را برای برگزاری انتخابات اعلام و گزارشی از روند فعالیت‌های خود ارائه دادند.

به همراه وزیر کشور، صولت مرتضوی دبیر ستاد انتخابات و هیات اجرایی مرکزی انتخابات و حسنعلی نوری مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور نیز در این مراسم حضور داشتند.

وزیر کشور در حاشیه آغاز ثبت‌نام یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ثبت‌نام تا تاریخ ۲۱/۲/۹۲ ادامه دارد و از ۲۲/۲/۹۲ کار بررسی صلاحیت داوطلبان توسط شورای نگهبان صورت می‌گیرد.

وزیر کشور افزود: از داوطلبان می‌خواهیم کار ثبت‌نام را به روز و ساعات آخر محول نکنند تا مراحل ثبت‌نام را برای همه عزیزان به سرعت انجام دهیم.

وی یادآور شد: با پایان یافتن کار بررسی و انتشار اسامی نامزدها از سوی وزارت کشور تبلیغات آغاز و تا ۲۴ ساعت قبل از اخذ رای ادامه خواهد داشت و این فرصت خوبی است تا نامزدها برابر قانون به تبلیغ بپردازند.

محمدنجار با تاکید بر اینکه ما از هواداران نامزدها می‌خواهیم از انجام هر عملی که تبلیغات زودرس را به ذهن می‌رساند اجتناب کند،‌افزود: همه نامزدها را به تمکین قانون دعوت می‌کنم و اینکه همه به قانون ملتزم و در برابر آن تسلیم باشیم.

وزیر کشور تاکید کرد: همه باید تقوا را سرلوحه کار خود قرار داده و از تخریب دیگران خودداری و در یک فضای منطقی به برنامه‌های خود بپردازند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به اطلاع ملت شریف ایران در رابطه با انتخابات شورای شهر و روستا می‌رساند فردا کار رسیدگی به صلاحیت داوطلبان در هسته‌های اجرایی بخش و شهرستان به پایان می‌رسد و صورتجلسات آن به استان‌ها و بخش‌ها ارسال می‌شود.

ثبت نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری امروز ۱۷ اردیبهشت تا روز شنبه ۲۱ اردیبهشت، به مدت پنج روز از ساعت ۸ الی ۱۸ در محل وزارت کشور انجام خواهد شد.

در این دوره از انتخابات، ستاد انتخابات کشور برای ثبت نام از کاندیداها، در میدان فاطمی، ابتدای خیابان شهید گمنام، تالار بزرگ کشور استقرار یافته است.

منبع: دانا

انتهای پیام/