رییس واحد نسوز شرکت فولاد هرمزگان بیان کرد: کارکنان شرکت فولاد هرمزگان با تلاش و کوشش خود موفق به دستیابی رکورد کاهش مصارف نسوز شدند.

28822t.jpg

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،محمد ملابیک اعلام این خبر گفت: در مهرماه سال گذشته میزان مصرف نسوز ۲۷ کیلو گرم به ازای هرتن ذوب بود که این مقدار در شهریورسال جاری به ۱/۱۰ کیلو گرم به ازای هرتن ذوب تولیدی کاهش یافت.

وی با اشاره به مزایای کاهش مصرف نسوز در کارخانه های فولادسازی خاطر نشان کرد: کاهش مصرف نسوز در فولاد سازی علاوه بر صرفه جویی اقتصادی ، افزایش بهره وری ، تسریح در تولید و مصرف بهینه را به دنبال دارد.

این مسئول با اشاره به عوامل مهم دستیابی به این رکورد، نیروی انسانی متخصص و متعهد و حضور مشاورین با تجربه بخصوص از فولادمبارکه، بازدیدهای متوالی، کنترل لازم بر روند تولید، با کنترل و مدیریت موثر بر پروسه تولید، تغییر و اصلاح روش ها و دستورالعملهای کاری در تولید و نسوز، تغییر مواد نسوز به مواد با کیفیت شاهد کاهش مصرف نسوز و بهره برداری صحیح از تجهیزات را ازجمله عوامل موثر نام برد.

ملابیک با اشاره به عمر نسوز سقف کوره و واحد سنجش آن که تعداد ذوبهای گرفته شده از کوره قوس الکتریکی می باشد، افزود: این تعداد به ۱۱۱۳ ذوب، عمر نسوز کوره ۶۰۸ ذوب و عمر پاتیل ۱۰۹ ذوب رسیده است.

وی اضافه کرد: هزینه های سنگین خرید مواد نسوز، کاهش مصارف نسوز همراه با در نظر گرفتن شرایط کاری ایمن، از طریق کنترل مداوم پروسه تولید، باعث افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تمام شده محصول می شود.

رییس واحد نسوز شرکت فولاد هرمزگان ادامه داد: فولاد هرمزگان در یک سال گذشته با کنترل و مدیریت موثر بر پروسه تولید، تغییر و اصلاح روش ها و دستورالعملهای کاری در تولید و نسوز، تغییر مواد نسوز به مواد با کیفیت شاهد کاهش مصرف نسوز از ۲۷ کیلوگرم بر تن مذاب در مهر ۱۳۹۱ به ۱۰٫۱۱۸ کیلوگرم بر تن مذاب در شهریور ماه ۱۳۹۲ بوده ایم که امیدواریم با تحقق ظرفیت های تولید و مدیریت و کنترل بهتر فرایند و استفاده از کیفیت مناسب مواد نسوز شاهد کاهش بیشتر مصارف نسوز باشیم.

ملابیک اعلام کرد: آخرین رکوردهای دیگری که واحد نسوز کسب نموده می توان به عمر نسوز کوره ۶۰۸ ذوب ، عمر ۱۱۱۳ ذوب سقف کوره و عمر پاتیل ۱۰۹ ذوب نیز اشاره نمود.

منبع : ایسنا

انتهای پیام/