شیخ قتالی با بیان اینکه امروز موضوع تکفیر یک موضوع بسیار مهم و اساسی است تصریح کرد:تکفیر در اسلام و سیره امام شافعی جایگاهی ندارد.

به گزارش هرمزپرس به نقل از  هرمز، شیخ سید عبدالباعث قتالی امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس در همایش «بررسی اندیشه‌ها و آراء امام شافعی» با بیان اینکه برای اولین بار در استان هرمزگان قضیه اجتهاد امام شافعی و مقلید ایشان شفاف و روشن در قالب یک همایش تبیین می‌شود گفت: این همایش فرصتی است تا نسل جوان بیشتر با شخصیت و آراء فقهی امام شافعی آشنا شود.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری همایش «بررسی اندیشه‌ها و آراء امام شافعی» آشنایی بیشتر با فقه و مذهب امام شافعی است تصریح کرد: ائمه مجتهدین به قرآن و سنت روح بخشیدند و آنها را در جامعه عملی کردند.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس با اشاره به تفرقه‌ها، اختلاف‌ها و فتنه‌های مذهبی گفت: شارع مقدس تاکید کرده است که باید به آراء و دیدگاه دیگران احترام قائل باشیم.

وی با بیان اینکه امام شافعی این مسئله را بسیار مهم می‌دانست که نباید کسی را که حتی نمازش ترک شده کافر بدانیم تشریح کرد: امروز عده‌ای در جهان اسلام به راحتی دیگران را کافر می‌دانند.

شیخ قتالی با بیان اینکه موضوع تکفیر یک موضوع بسیار مهم و اساسی است تصریح کرد: امروز در جهان فتنه‌های زیادی ایجاد شده است و حتی به قتل دیگران اقدام می‌کنند با این ادعا که این یک عمل مذهبی است.

وی با بیان اینکه جایگاه مهربانی و محبت در اسلام عالی است گفت: این مسئله در نقطه‌نظرات امام شافعی کاملا مشخص و مبرهن است.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرعباس همزمانی برگزاری همایش «بررسی اندیشه‌ها و آراء امام شافعی» با ایام فرا رسیدن نیمه شعبان را به فال نیک گرفت و اعیاد موجود در شعبان را به حضار تبریک گفت.

اضافه می‌شود؛ اولین همایش «بررسی اندیشه‌ها و آراء امام شافعی» امروز ۲۲ خردادماه با حضور ائمه جمعه و جماعت، طلاب، اساتید مدارس علوم دینی اهل‌سنت، علما، معتمدین، اندیشمندان، پژوهشگران و روحانیون اهل‌سنت استان‌های فارس، کردستان، گیلان، خراسان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان در سالن فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد.