فرایند ارتقاء اعضای هیأت علمی این دانشگاه کاملاً قانونی و پس از تأیید در کمیته منتخب دانشکده، دو کمیسیون تخصصی و نهایتاً هیأت ممیزه صورت می پذیرد. لذا ارتقاء بی ضابطه اعضای هیأت علمی مطلقاً تکذیب می شود.

IMG14323628

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،روابط عمومی دانشگاه علامه در پی انتشار برخی اخبار اطلاعیه ای صادر کرد. متن این جوابیه بدین شرح است:

“دانشگاه علامه طباطبایی در سال‌های اخیر همواره مورد توجه مسئولان، سیاستمداران و رسانه های جمعی بوده است. محور اصلی این توجه نیز دستاوردها و موفقیت‌های چشمگیر دانشگاه در همه حوزه‌ها، اعم از آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و توسعه‌ای بوده است. از جمله مهمترین این دستاوردها، می توان به موارد زیر اشاره کرد: مشارکت مؤثر دانشگاه در تدوین نقشه جامع علمی کشور و ایفای نقش محوری و راهگشا در کارگروه تحول علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، تأسیس ۵ دانشکده جدید، بیش از یکصد رشته در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و افزایش چندین برابری آمار دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، انتشار ۳۰ مجله علمی – پژوهشی و بیش از ۴۰۰۰ مقاله علمی- پژوهشی در سال ۱۳۹۱، دانشگاه برگزیده فرهنگی کشور و دانشگاه برتر کشور در اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، ساخت بیش از ۷۰ هزار متر مربع فضای جدید آموزشی و رفاهی در ۷ سال اخیر.

همه این موفقیت ها در سایه دو عامل به دست آمده است. نخست، جهت دهی دانشگاه به سمت وظیفه اصلی آن و تلطیف فضای آن برای علم ورزی اساتید و دانشجویان و در نتیجه تولید گفتمان اصیل و انقلابی در حوزه های مختلف. دوم، اجرای دقیق قانون.

امروز به مدد دو عامل فوق و همدلی صمیمانه همه مدیران، اساتید و کارکنان دانشگاه، فضای فعالیت علمی هدفمند بیش از هر زمان دیگری فراهم آمده است.

به طور طبیعی، افراد و جریان هایی که اجرای قانون را بر نتابیده و توان همراهی در این مسیر اصیل و پیشروانه را ندارند، هر از چندی به بهانه های واهی، زبان به انتقاد از دانشگاه و خدمتگزاران آن می گشایند.

اگر چه همواره زمان حقیقت را روشن کرده و تاکنون نیز مسئولان دانشگاه فرصت خدمت را برای پاسخگویی به اینگونه مطالب هدر نداده اند، لیکن با توجه به حساسیت برهه کنونی لازم است برای تنویر افکار عمومی و خوانندگان نکات زیر را تصریح کنیم:

براساس قانون برنامه پنجم توسعه، نسبت استاد به دانشجو باید ۱۸ به ۱ باشد. در حال حاضر و علی رغم تلاش دانشگاه برای تسهیل جذب اساتید متعهد و متخصص، هنوز فاصله دانشگاه با هدف برنامه نسبتاً زیاد است.

نیروهای جدید قانونی جذب شده اند

راه‌اندازی ۵ دانشکده و چندین گروه آموزشی جدید، مستلزم تأمین اعضای هیأت علمی مورد نیاز است. کلیه نیروهای جدید دانشگاه ، مطابق قانون و پس از طی فرایند جذب به استخدام درآمده اند. لذا این قانون غیر قابل خدشه و قانونی است.

ارتقاء اعضای هیات علمی به صورت قانونی
فرایند ارتقاء اعضای هیأت علمی این دانشگاه کاملاً قانونی و پس از تأیید در کمیته منتخب دانشکده، دو کمیسیون تخصصی و نهایتاً هیأت ممیزه صورت می پذیرد. لذا ارتقاء بی ضابطه اعضای هیأت علمی مطلقاً تکذیب می شود.

تکذیب انحلال گروه اقتصاد و توسعه
در ۸ سال اخیر و در راستای سیاست های کلان نظام، چندین رشته و گروه آموزشی جدید تأسیس شده است. برخی از گروه های آموزشی نیز توسعه یافته اند. یکی از این گروه ها، گروه اقتصاد و توسعه است که با توجه به فعالیت دوره های کارشناسی ارشد و دکتری رشته اقتصاد اسلامی، به گروه اقتصاد اسلامی و توسعه تغییر عنوان یافته است. آیا برآیند این اقدام، توسعه و تقویت گروه آموزشی است یا حذف آن؟ بنابراین، ضمن تکذیب انحلال گروه اقتصاد و توسعه، قضاوت در مورد اقدام مؤثر دانشگاه را به خوانندگان وا می گذاریم

هیچ استادی در دانشگاه بازنشسته نشده است
هیچ استادی در دانشگاه علامه طباطبایی بازنشسته نشده است ، مگر آنکه یا خودش درخواست کرده و یا دارای تخلف خاص اثبات شده و یا علیرغم تذکر مکرر، رکود علمی اثبات شده داشته است.

قانونی بودن فرایند بازنشستگی
فرایند بازنشستگی این افراد، که تعداد آنها کمتر از ۱۰ درصد اساتید جذب شده جدید است. کاملاً قانونی بوده و یقیناً اگر خطایی در این فرایند وجود داشت، افراد مذکور به جای مددجویی از سایت ها و مطبوعات از مجاری قانونی برای استیفای حقوق خود اقدام می کردند.

نکته مهم‌تر اینکه ، دانشگاه تا حد امکان یا درخواست بازنشستگی اساتید برجسته و مؤثر، به دلیل ظرفیت‌ها و خدمات علمی شایسته آنها، مخالفت کرده که اسناد آن در دانشگاه موجود است.

منبع :مهر

انتهای پیام/