شرکت موتورولا با امضای قراردادی با یک شرکت فناوری چاپ سه بعدی قصد دارد برخی قطعات مورد نیاز خود را برای ساخت تلفنهای هوشمندی که برای کاربران شخصی سازی می شود به صورت سه بعدی تهیه کند.
IMG15582399
به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،شرکت موتورولا موبیلیتی با روی آوردن به فناوری چاپ سه بعدی تلاش می کند از این فناوری به عنوان راهی برای ساخت قطعاتی مطابق با نیاز کاربر به منظور شخصی سازی تلفنهای هوشمند استفاده کند.شرکت موتورولا شخصی سازی تلفنهای هوشمند را برای کاربران خود در قالب پروژه ای به نام پروژه Ara دنبال می کند.این شرکت با شرکت سیستمهای سه بعدی قرار دادی امضا کرده که درقالب آن با استفاده از فناوری سه بعدی قطعاتی چون قاب تلفنهای هوشمند را تولید کند.موتورولا امیدوار است در قالب پروژه Ara تلفنهای هوشمندی عرضه کند که شکل آنها متغیر باشد و کاربران بتوانند با افزودن ویژگیهایی به آن شکل مدنظر خود را فراهم کنند. برای مثال قالب اسکلتی تلفن تولید می شود و پس از آن کاربر می تواند ویژگیهای مدنظر خود را برای تلفن هوشمند مورد نظر اعمال کند، برای مثال ممکن است یک کاربر امکان اتصال وایرلس را رها کند تا عمر باطری خود را افزایش دهد.

درحال حاضر تلفن هوشمند شخصی سازی شده تنها یک مفهوم اولیه است که موتورولا با همکاری دیو هاکنز طراح هلندی تلاش می کند آن را با نام فون بلاک عرضه کند.

استفاده از فناوری سه بعدی می تواند برای قاب، قالب و اسکلت بندی و حتی مدارهای الکتریکی کارآمد باشد اما از این سیستم نمی توان در ساخت قطعات الکترونیکی استفاده کرد.

منبع : مهر

انتهای پیام/