رئیس مرکز مشاوره وزارت علوم درباره روزهای امتحانات پایان ترم توصیه هایی را در خصوص مدیریت زمان و عوامل کاهش استرس مطرح کرد.

IMG09190964

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،حمید یعقوبی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره فعالیتهای مراکز مشاوره دانشگاهها و وزارت علوم در ایام امتحانات پایان ترم پیش رو و کمک به دانشجویان در این روزها، اظهار داشت: مراکز مشاوره دانشگاهها و وزارت علوم در ایام برگزاری امتحانات پایان ترم فعال و در خدمت دانشجویان برای راهنمایی مشکلات احتمالی آنان در این روزها هستند.

وی با اشاره به برخی توصیه ها در روزهای امتحانات، گفت: دانشجویان در این ایام لازم است تغذیه و خواب مناسب داشته باشند و زمان های پیش رو را به علت نبود فرجه امتحانی مدیریت کنند.

رئیس مرکز مشاور وزارت علوم به دانشجویان تاکید کرد: در این روزها دانشجویان باید از انجام فعالیتهایی که وقتشان را هدر می دهد دوری کنند.

یعقوبی درباره این موضوع که برخی استادان دانشجویان را تهدید به نمره ندادن و سخت گیری در امتحان می کنند که موجب افزایش استرس دانشجویان می شود، گفت: در این زمینه دو منبع کنترل بیرونی و درونی وجود دارد، منبع بیرونی این است که نمی توان نگرش یا حتی خود استاد را تغییر داد بلکه دانشجو باید روی دارایی خود یعنی مدیریت زمان تکیه کند.

به گفته وی، عامل درونی، اطمینان دانشجویان از کامل بودن جزوه های درسی است.

رئیس مرکز مشاوره وزارت علوم تاکید کرد: اعتماد به نفس و باور ” من می توانم ” در این روزها مهمترین عامل مبارزه با استرس است.

منبع: مهر

انتهای پیام/