رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان در دیدار با سعیدی فرماندار ابوموسی گفت : اولین و تنها دانشگاه فعال در جزیره مهم و استراتژیک ابوموسی دانشگاه پیام نور است.

1389523958_ابوموسی 026

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ،رئیس دانشگاه پیام نور استان هرمزگان که جهت بازدید از امتحانات پایان ترم و بررسی مشکلات به واحد ابوموسی رفته است. درنشستی با فرماندار عنوان کرد:نگاه مسئولین دانشگاه پیام نور به واحد ابوموسی یک نگاه ویژه و خاص است زیرا این جزیره به عنوان جزء جدا ناپذیر از خاک جمهوری اسلامی ایران همواره نیازمند حضور مراکز دانشگاهی، علمی و فرهنگی بوده و دانشگاه پیام نور تثبیت کننده حاکمیت ملی کشور مان برای خاکها و آبهای این منطقه بوده است .

وی تعداد دانشجویان پیام نو ر واحد ابوموسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را ۵۳۴ نفر اعلام کرد.

دکتر صمد حمزه ئی در خصوص توسعه تحصیلات تکمیلی در این واحد اظهار داشت: وجود دو رشته کارشناسی ارشد و افزایش رشته ها در این مقاطع می تواند به کیفی شدن تحصیلات در این جزیره کمک کند.

رئیس دانشگاه پیام نو راستان هرمزگان گفت : نه تنها دانشگاه پیام نور بلکه باید نهادهای نظامی و فرمانداری ابوموسی نیز به رشد دانشگاه پیام نور واحد ابوموسی کمک کنند تا این جزیره زیبای ایرانی از لحاظ علمی و فرهنگی فعال تر عمل کنند .

وی اظهار داشت : با وجود دانشگاه پیام نور جزیره ابوموسی از منطقه نظامی به جزیره علمی و فرهنگی تبدیل شده است و با شناختی که من مسئولین دانشگاه پیام نور دارم می دانم همه این عزیزان به خصوص ریاست عالیه جناب آقای دکتر فراهانی نگاه ویژه به این واحد دارند.

انتهای پیام/