امام جمعه بندرعباس مهم‌ترین عامل حفظ وحدت را تنظیم ذهنیت مذاهب اسلامی نسبت به یکدیگر دانست و اظهار کرد: مذاهب اسلامی تصویری صحیح از یکدیگر در ذهنیت شان داشته باشند.

33667

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی امروز در مراسم جشن میلاد پیامبر اسلام(ص) در مسجد جامع اهل ‌سنت بندرعباس گفت: مثبت مذاهب اسلامی نسبت به یکدیگر مهم‌ترین عامل و زمینه‌ساز وحدت است.

وی با بیان اینکه هرگونه تفکر اختلافی حاصل جهل است، افزود: امیرالمومنین(ع) در نامه‌اش به مالک اشتر می‌فرماید، مردم به دو قسمت هستند یا برادر دینی تو هستند یا در خلقت با تو یکسان بوده و مانند تو انسان هستند.

امام‌جمعه بندرعباس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه باید ذهنمان نسبت به هم پاک و به دور از غل و غش باشد، گفت: وحدت باید عمیق‌تر و ریشه‌ای‌تر در بین مذاهب اسلامی نمور پیدا کند.

نعیم آبادی با بیان اینکه باید مذاهب اسلامی تصویری صحیح از یکدیگر در ذهنیتشان داشته باشند، اضافه کرد: رفتار انسان بازتاب افکارش است و انسان به گونه‌ای رفتار می‌کند که فکر می‌کند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دخالت آشکار آمریکا در کشورهای اسلامی تصریح کرد: مگر جهان اسلام قیم می‌خواهد که آمریکا در آن دخالت کرده و جنایت می‌کند.

وی گفت: اگر وحدت تنها شعاری بی‌عمل باشد نه تنها حفظ وحدت نیست بلکه تظاهر به وحدت و یکپارچگی است، گفت: این حالت، حالت وحدت نیست و در واقع تحمل کردن است.

امام‌جمعه بندرعباسدر این رابطه بیان کرد: تحمل هم تابع شرایط است که می‌تواند با کوچکترین اتفاقی از هم بپاشد.

آیت الله نعیم آبادی ابراز کرد: غلط معنا کردن اسلام و زشت و خشن نشان دادن اسلام دو عاملی هستند که مانع از گسترش اسلام می‌شوند.

وی بیان این مطلب که عده‌ای در تلاش اند تا نام کورش و اسفندیار و داریوش را برای حفظ اتحاد ملی بزرگ کنند، گفت: خطا است اگر بخواهیم با بزرگ کردن نام کوروش وحدت ایجاد کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: محور وحدت و زندگی ما مسلمانان پیامبر اکرم(ص) و آل ایشان هستند و بزرگ کردن نام کوروش نمی‌تواند کمکی به حفظ وحدت کند.

امام‌جمعه بندرعباس در پایان با اشاره به خوی استعماری غرب و حمله فرانسه به کشور آفریقایی اظهار کرد: فرانسه با چه مجوزی به خود اجازه می‌دهد به کشورهای آفریقایی حمله کند.

منبع : هرمز

انتهای پیام/