در آخرین روزهای فصل بهار در حالیکه خورشید ۲۴ خرداد می رفت تا نیمه دیگر زمین را روشنی بخشد هزاران چراغ امید در دل مردم شهرستان پارسیان روشن شد.خبرها حاکی از جلو بودن حسن روحانی با بیش از نود درصد آراء داشت.

aftow

به گزارش پایگاه خبری هرمزپرس وبلاگ افتو نوشت : جناب حجه الاسلام و المسلمین حاج حسن روحانی رئیس جمهور محترم ایران

در آخرین روزهای فصل بهار در حالیکه خورشید ۲۴ خرداد می رفت تا نیمه دیگر زمین را روشنی بخشد هزاران چراغ امید در دل مردم شهرستان پارسیان روشن شد.خبرها حاکی از جلو بودن حسن روحانی با بیش از نود درصد آراء داشت.

متاسفانه در آغازین روزهای دولت جنابعالی در حالی که امید به تدبیر دولت دولت یازدهم در حل مشکلات ،همه جامعه را فرا گرفته بود اتفاق ناخوشایندی که سال ها مردم پارسیان را نگران کرده بود به وقوع پیوست. این خبر که قرار است بخشی از شهرستان کوچک پارسیان جدا نموده و مردمانی که سال ها در کنار هم زندگی کرده و پیوندهای محکم و علائق مشترک بسیاری دارند را دو پاره کنند، موجب ناامیدی و ناخوشنودی مرزبانان خلیج فارس را فراهم کرده است.تقسیم شهرستان پارسیان و انتزاع ۵ روستا و الحاق آن به استان فارس در حالی صورت می گیرد که طرح از ابتدایی ترین اصول کارشناسی بی بهره بوده و نه تنها در جهت منافع ملی و عمران سواحل و استفاده بهینه از دریا نیست،بلکه در تضاد کامل با موارد فوق بوده و تنها با تحمیل بار سنگین هزینه به بودجه ملی شاید عده ای را به ثروت نامشروع برساند.

موارد زیر در فرصت کوتاه این نامه تنها گوشه ای از بارزترین دلایل است:

۱-می دانیم در تمدن نوظهور در دنیای امروز بیشتر صنایع که عمدتا انرژی بر و آب بر می باشند در کنار دریا مستقر هستند.شهرستان پارسیان علارغم کمی وسعت و منحصر به فرد بودن دشت آبرفتی و حاصلخیز،سفره آب زیر زمینی غنی و تنوع گیاهی،پذیرای سایت انرژی بر با وسعتی حدود ده هزار هکتار زیر نظر وزارت صنایع می باشد.

۲-از گذشته های دور مرزهای آبی این منطقه جز پاکترین مناطق مرزی کشور بوده است.و کمترین بهره برداری های ناصواب توسط این مردم صورت گرفته است.حس وطن دوستی همواره و در هر شرایطی کالای ایرانی را مقدم بر مشابه خارجی آن دانسته اند.بازار شهرستان پارسیان در مقایسه با بازارهای شهرستان های مجاور در استان فارس که بعضا بی شباهت به مناطق آزاد تجاری نیستند قابل ملاحظه است.

۳-به لحاظ امنیت و کنترل مرزهای آبی در استان بوشهر و هرمزگان و ارتش و سپاه مستقر در آنها در حال حاضر فارغ از مرزهای جغرافیایی استان عمل کرده و به گواه کارشناسان و گزارشات یومیه از امن ترین مناطق کشور می باشد.

۴-آلودگی هوا و آسیب به محیط زیست که موانع توسعه پایدارند خود حکایت مفصل است.استقرار بیست فاز پالایشگاهی و ده فاز پتروشیمی و صنایع بالادستی و کارخانه های آلومینیم،فولاد و سیمان در پهنه ای به طول حداکثر ۵۰ کیلومتر و عرض حداکثر ده کیلومتر در کره زمین شاید بی مانند باشد.

دلایل مختصر فوق در مجال کوتاه این نامه وقتی در آن طرح انتزاع باریکه ۴ کیلومتری و دوپاره کردن مردم شهرستان پارسیان قرار گیرد بسیار خود را نمایان تر خواهد کرد.آنگاه که متذکر شویم مناطق سرسبز فصلی تمبو که در شمار معدود زیست گاه هایی در ردیف پارک های ملی است در همین باریکه قرار دارد.

جناب آقای رییس جمهور ، قرار است دیگر چه صنعتی استقرار یابد،قرار است چه امنیتی در ۴ کیلومتر مستحکم تر شود.قرار است چه وفاق منطقه ای در راستای اتحاد ملی تقویت گردد.قرار است محیط زیست میراث نسل های آینده چقدر هزینه تحمل کند.

جناب رییس جمهور

مردم شهرستان پارسیان در آغازین روزهای دولت جنابعالی انتزاع بخشی از شهرستان خود و دوپاره شدن مردم آنهم با کمال تعجب از مجرای امنیتی شورای امنیت ملی توهین به خود قلمداد کرده و آن را در راستای تدبیر جنابعالی نمی دانند.خوب می دانیم بسیاری از مصوبات عجولانه دولت دهم در آخرین روزهای عمر خود اکنون در سبد تدبیر شما قرار دارد که ابلاغ و اجرای این مورد موجب شگفتی است.امید است جنابعالی با تدبیر خویش،مردمی که در شرایط سخت اقتصادی امیدوارانه برای رسیدن به آینده ای بهتر در تلاش و حرکتند با چنین طرح های خالی از تدبیر ناامید نکنید.

یک شهروند پارسیانی

انتهای پیام/