حجت الاسلام محمد عبادی زاده، مسئول نهادرهبری در دانشگاه هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار هرمزپرس با اشاره به اینکه حوزه علمیه و دانشگاه دو نهاد تاثیر گذار در جامعه هستند، اظهار کرد: متاسفانه قبل از انقلاب مشکلات بسیاری بین دو نهاد حوزه و دانشگاه وجود داشت.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه هرمزگان یادآور شد: امام راحل با بینش و تدبیری که داشتند در راستای حفظ وحدت بین حوزه و دانشگاه ۲۷آذر را که روز شهادت دکتر مفتح بود را روز وحدت حوزه و دانشگاه نام گذاری کرد.
عبادی زاده در ادامه گفت: شهید مفتح یکی از بنیان گذاران وحدت حوزه و دانشگاه بود که قبل وبعد از انقلاب تلاش می کرد مشکلات بین حوزه و دانشگاه را حل کند.
وی افزود: در جهت بررسی مسائل و مشکلات قطعا تاثیر گزار ترین راه گفتمان برای بررسی حل آسیب های و کشف راهکار های عملی است.
مسئول نهاد رهبری با تاکید براینکه حوزه ودانشگاه دو قشر نخبه در کشور محسوب می شوند، تصریح کرد: دانشگاهیان که فرماندهان جنگ نرم هستندو حوزوی ها که انتشار دهنده مبانی اسلام و نظام به شمار می آیند دارای ظرفیت های بزرگی برای کمک به کشور هستند.
عبادی زاده بیان کرد: اگر ما نتوانیم از ظرفیت دانشگاهیان و طلاب به طور مناسب استفاده کنیم قطعا دشمنان از آن ها استفاده خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه رسیدن به آرمان ها هدف مشترک حوزه و دانشگاه است، گفت: اگر حوزه و دانشگاه خواستار این هستند که اسلام فراگیر شود و روحیه انقلابی گری حفظ شود باید دریک راستا حرکت کنند.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه هرمزگان افزود: قطعا جامعه اسلامی از دانشجویان و طلبه ها انتظار دارند که اختلاف نظرها را با گفت و گو حل کنند و به دشمن اجازه سوء استفاده از اختلاف های بی ارزش را ندهند.
عبادی زاده تصریح کرد: تفکرات افراطی گری بزرگترین مانع وحدت بین حوزه و دانشگاه است و کسانی هستند که دانشگاه ها را متهم به بی دینی و حوزه را متهم به بی علم بودن می کنند در واقع گروه های متعصب باید به حاشیه رانده شوند.
وی ادامه داد: خردمندان باید اشتراکات بین حوزه و دانشگاه را مشخص کنند تا وحدت در میان آنان گسترده تر شود.
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه هرمزگان افزود: داشتن روحیه مطالبه گری امروزه مهم ترین مسئله محسوب می شود و دانششجویان و حوزویان باید روحیه مطالبه گری را درخود تقویت کنند.
عبادی زاده با اشاره به اینکه دانشجویان و طلاب کشور باید از روش های کاربردی و نوین یکدیگر استفاده کنند، خاطر نشان کرد: اگر می خواهیم حوزه و دانشگاه وحدت دائمی داشته باشند باید بتوانیم انقلابی بودن و انقلابی ماندن را به آن ها یادآوری کنیم.

انتهای پیام/