عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تشکلهای سیاسی دانشگاهها پشتوانه اصلی نظام در دانشگاهها باشند و باید مواظب باشند تا گرفتار نقشه شوم دشمن نشوند.

IMG_6501

 

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: بیداری اسلامی  وگسترش اسلام و تشکیل جوامع و حکومت های اسلامی و اسلام هراسی سبب رشد اسلام ستیزی در جهان شده  است و پیدایش جریانهای افراطی نیز از همان صدر اسلام ظهور کرده و ریشه در تاریخ اسلام دارد  و مربوط به جامعه کنونی نبوده و در طول تاریخ جریان های فکری به صورت تندروی و کند روی ظهور کرده و باعث رکودو بی نظمی در جامعه اسلامی شده است.

 

آیت الله دکتر احمد بهشتی در نشست اعضای کانون تشکلهای دانشجویی دانشگاههای آزاد اسلامی استان هرمزگان که با « محوریت جریان های افراطی جهان اسلام و نقش آن در برهم زدن نظم منطقه »که با حضور حجت الاسلام والمسلمین متین رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشکاههای آزاد استان هرمزگان و جمعی از دانشجویان نخبه فرهنگی  برگزار شد خاطر نشان کرد: در جامعه اسلامی گاهی جریان های تند رو از روی اخلاص دچار سر در گمی شده اندکه البته منافقین از فرصت بدست آمده سواستفاده کرده و در نهایت هر چند به درب بسته خورده اند ونتوانسته اند کاری از پیش ببرند ولی ضربه هایی بر جامعه اسلامی وارد  کرده اند.
رییس کمیسیون آیین نامه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کشتار مردم بی گناه و مسلمان در برخی از کشورهای غربی تصریح کرد: کسانی که خون مسلمانان برای آنها ارزش ندارد بدون شک برای ناموس دیگران ارزشی قایل نمی شوند و هرعمل وحشیانه ای را به عنوان دفاع از حقوق بشر نام گذاری می کنند .

 

IMG_6502

 

وی رشد و پیشروی اسلام در دنیای غرب و بیداری اسلامی در جای  جای جهان را موجب اسلام ستیزی و به راه انداختن موج سنگینی از شیعه ستیزی در بین کشورهای غربی شده وتا جایی پیش رفته که با تقویت جریان های شیعه ستیزی با شستشوی مغزی و دادن پول و سلاح های جنگی آنها را وادار به از بین بردن مسلمانان به خصوص شیعیان  می شوند.
عضو مجلس خبرگان رهبری ، تاثیر و نقش و عملکرد تشکلهای سیاسی دانشگاهها را مهم ارزیابی کرد و گفت: نقطه قوت این است که تشکلها دست خود جوانان است و می توانند با شور و نشاطی که دارند ایفای نقش کنند و پشتوانه اصلی نظام در دانشگاهها باشند البته باید مواظب باشند تا در مسیر تند روی قرار نگیرند و گرفتار نقشه شوم دشمن نشوند و حدود امر به معروف و نهی از منکر را رعایت نمایند و با برخورد صحیح و مناسبو با بهره گیری ازفرمایشات مقام معظم رهبری انجام وظیفه نمایند.
در پایان این نشست آیت الله دکتربهشتی راه اصلی مقابله با جریان های تندرو را کار فرهنگی عمیق با جدیت بیشتر عنوان کرد و از دانشگاهیان خواست تا با بصیرت و آگاهی کامل بر این مهم فائق آیند.

انتهای پیام/