مدیر کل فرهنگی وزارت علوم، گفت: تفاهم نامه ای با محتوای پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها میان معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و معاونت کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بودجه ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال منعقد شد.

IMG09175906

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،جلیل دارا با اعلام این خبر، افزود: یکی از مفاد مهم این تفاهم نامه برگزاری کارگاه های آموزشی است که مقرر شد همانند سنوات گذشته ذیل طرح فرهنگ، پویایی و سلامت توسط معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها برگزار شود.

وی تاکید کرد: این کارگاه های آموزشی ویژه دانشجویان ورودی جدید است که محتوای آن با رویکرد آگاهی بخشی در خصوص سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها و آسیب های این پدیده شوم تنظیم شده و پیش بینی می شود حداکثر تا نیمه شهریور ماه سال جاری فاز اول ابلاغ اعتبار این طرح برای اجرا در مهرماه به دانشگاه ها پرداخت شود.

نماینده وزیر علوم در ستاد مبارزه با مواد مخدر، افزود: در تلاش هستیم برای شرکت کنندگان در این کارگاه ها بسته آموزشی و فرهنگی متناسب تولید و به دانشگاه ها ارسال شود که این بسته آموزشی در قالب های بروشور، کتابچه و لوح فشرده هم اکنون در مرحله تولید است.

وی خاطر نشان کرد: جهت ترسیم نقشه راه دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در حوزه پیشگیری از اعتیاد برش دانشگاهی سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد را با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و دفتر مشاوره وزارت علوم در دست تدوین است که ابتدای نیم سال تحصیلی سال جاری به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

به گفته مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، طرح فرهنگ، پویایی و سلامت توسط معاونت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با تعامل و همکاری دفاتر مشاوره، تربیت بدنی، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و اعضای هیات علمی در دانشگاه ها اجرا می شود.

منبع :مهر

انتهای پیام/