به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز پرس؛ به نقل از هرمز؛ علی خورشیدی، رئیس انجمن اولیا هنرستان شبانه روزی بنت الهدا صدر روستای اهون گفت: متاسفانه در این هنرستان شبانه روزی به جای استفاده از دبیران خانم و زن دبیر مرد توسط آموزش و پرورش ابلاغ و برای تدریس فرستاده اند که م.ش دبیر دروس تاریخ و علوم اجتماعی است که به جای تدریس محتوی درسی مطالب بی ربط در کلاس درس مطرح می کند.

وی اظهار کرد: این دبیر در طول کلاس های خود بی شرمانه با طرح سوالات غیرمرتبط با دروس هنرستان ، دانش آموزان را با الفاظ رکیک صدا می زند که این اقدام غیر متعارف  و غیر حرفه ای از یک دبیر مرد پسندیده نیست .

خورشیدی گفت: ناکارآمدی این دبیر در بشاگرد تا اندازه ای مطرح است که اولیا برخی از دبیرستان های پسرانه از پذیرش این معلم خودداری کرده اند که با این شرایط  مسئولین آموزش و پرورش بر اساس منطقی نامعلوم  وی را برای تدریس درس  علوم اجتماعی و تاریخ سرکلاس هنرستان شبانه روزی دخترانه برگزیده اند.

وی ادامه داد: این دبیر ناکارامد در کلاس های خود با خرده گرفتن از اصول انقلاب اسلامی با وقاحت تمام  انقلاب کوروش را مطرح می کند.

رئیس انجمن اولیا هنرستان شبانه روزی بنت الهدی صدر بشاگرد گفت:این معلم معلوم الحال در طول سال اظهارات خود را نرم نرم مطرح کرده و در هفته های اخیر کنایه به مقدسات را با وقاحت تمام عنوان می کند.

خورشیدی ادامه داد: م.ش علناً در سر کلاس دانش آموزان محجبه را به باد تمسخر می گیرد و با طرح اراجیف و حرف هایی به دور از شان معلمی مانند یک فرد کوچه بازاری سرکلاس درس دانش آموزان حاضر می شود.

وی گفت:گلایه های والدین و دانش آموزان از عملکرد نابخردانه این دبیر طی شکایتی رسمی به اداره آموزش و پرورش ارائه شد و انتظار برخورد فوری و اساسی با معلم متخلف می رفت اما تا کنون جز سکوت مسئولان آموزشی هیچ اقدامی صورت نگرفته در مقابل نیز این معلم به دلیل اعلام شکایت با بنده گلاویز و منجر به برخورد فیزیکی  شده؛ وی مدعی است که از حمایت نماینده استان در مجلس برخوردار است.

این پدر بشاگردی تصریح کرد: دانش آموزانی که در این مرکز آموزشی به دلیل تحصیل در رشته خاص امکان تغییر آموزشگاه را ندارند چرا که در شهرستان های اطراف نیز این رشته ارائه نمی شود از این رو ترک تحصیل و خانه نشینی را به ماندن بر سرکلاس های دبیری معلوم الحال ترجیح می دهند.

خورشیدی تاکید کرد:  اولیا و والدین دانش آموزان با وجود کمبودها و مشکلات آموزشی همیشه یاور  سازمان آموزش و پرورش بوده اند اما در شرایط کنونی انتظار می رود مدیر کل آموزش و پرورش شخصا به این مسئله ورود کند و از خانه نشینی دانش آموزان جلوگیری شود.

این معتمد بشاگردی اظهار داشت: مدیران آموزش و پرورش استان هرمزگان و بشاگرد باید کاری کنند تا اعتماد اولیا و مردم به سیستم آموزشی جلب شود نه اینکه با سهل انگاری خسارت های غیر قابل جبران به باورها و اعتقادات فرزندان ما وارد کنند.

یکی دیگر از اولیای این آموزشگاه با توجه به گلایه شدید و نگرانی از این موضوع گفت: چگونه است که بدترین توهین ها و الفاظ رکیک توسط یک دبیر که صلاحیت معلمی و تدریس ندارد در هنرستان بنت الهدی صدر اتفاق افتاده و هیچ برخوردی با این موضوع نمی شود.

شنیده ها حاکی است که حکم ابلاغ این دبیر برای تدریش در آموزشگاه دخترانه به اسم خانم ثبت شده بدین صورت که این در سیستم ابلاغ آموزش و پرورش نامبرده اصلا دبیر نیست و به جای یک خانم تدریس می کند که اگر در صورت صحیح بودن این موارد چندین تخلف غیرقانونی و نابخشودنی در سیستم ابلاغ اداره آموزش و پرورش بشاگرد اتفاق افتاده که باید مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان به این مساله جوابگو باشد.