برای آشنایی با بهترین ابزار جهت دوچرخه سواری در ادامه مطلب باهرمز پرس همراه باشید.

praying-mantis-bike-800x499

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، یکی از بهترین راه ها برای استفاده از هوای خوب بهاری این است که به دوچرخه سواری در فضاهای سبز یا جاده های خلوت بپردازیم. چه یک مسافت کوتاه تا پارک نزدیک محل زندگی، چه دوچرخه سواری سرعتی در پیست، چه رفتن به سفرهای کوتاه بین شهرهای نزدیک، همه نیازمند تجهیزات مناسب برای امنیت دوچرخه سوار هستند.

در ادامه مطلب به ۱۰ مورد از تجهیزاتی که وجودشان یک دوچرخه سواری امن و لذت بخش را رقم می زند می پردازیم. با نارنجی همراه باشید.

یک کلاه ایمنی خوب

a-sleek-helmet

وقتی بچه بودیم مادرهای خوبمان نمی گذاشتند بدون کلاه ایمنی سوار دوچرخه شویم، احتمالا الآن هم نگرانی اول آنها همین است. کلاه های خوب زیادی وجود دارند. این که در بالا می بینید Giro Xar است که ۱۷ کانال برای عبور هوا و پدهای آنتی باکتری دارد. بنابراین نه فقط سرتان خوب هوا می خورد، بلکه کلاه تان بو هم نمی گیرد. قیمت این کلاهخود (!) ۱۰۷ دلار است.

یک آینه برای دید پشت سر

a-rear-view-mirror

آینه های دید عقب مختلف هستند، برخی روی دسته دوچرخه و برخی دیگر روی کلاه ایمنی نصب می شوند. مهم این است که آنها به شما دید خوبی از آنچه پشت سرتان اتفاق می افتد بدهند تا همزمان با دید جلو، از خطرات احتمالی پشت سر هم مطلع شوید. آینه ای که بالا می بینید، Mirrycle MTB Bar End نام دارد و قیمتش ۱۲٫۵ دلار است.

یک جفت دستکش مخصوص

a-pair-of-gloves

هر دوچرخه سوار عاشقی می داند که تاول زدن کف دست چه مصیبتی است. موقع استراحت دادن به کمر و انداختن وزن روی دوشاخه فرمان، فشار زیادی به پوست کف دست و بافت های زیر آن وارد می آید و این غیر از سایش است. انواع مختلف دستکش Pearl Izumi که در بالا می بینید از ۱۰ تا ۲۵ دلار قیمت دارد و سر انگشت های شما را برای ترمز گرفتن یا دنده عوض کردن آزاد می گذارد.

یک بسته تعمیر تیوپ تایر

a-tire-repair-kit

یک لباس مخصوص دوچرخه سواری

a-jersey-to-make-you-look-the-part

پوشیدن یک تی شرت کتانی موقع دوچرخه سواری، شما را خیس عرق خواهد کرد و بدتر اینکه مثل آماتورها به نظر می رسید. اما لباسی مثل Ultra short sleeve jersey که از پارچه مخصوص دوچرخه سواری دوخته شده و ۶۰ دلار قیمت دارد، به راحتی جریان هوا را به بدن شما می رساند تا آب پز نشوید!

یک بطری عایق برای آب

an-insulated-water-bottle

به جای اینکه روی آبخوری های سر راه حساب کنید، یک بطری عایق بگیرید که هم آب را خنک نگه بدارد و هم همیشه در دسترس تان باشد. قیمت این مدل که Camelback نام دارد، ۱۲٫۵ دلار است.

یک زین راحت

a-comfortable-seat

زین های استانداردی که با دوچرخه ها عرضه می شود، اغلب خیلی نا راحت هستند و باید به هر صورت برای خرید زین خوب، پولی کنار بگذارید. زین ژلاتینی بالا که روکش مخصوص DerriAir هم دارد، با قیمتی در حدود ۴۵ دلار فروخته می شود.

یک تلمبه سبک و کوچک

a-pump-for-your-tires

هر دوچرخه سواری هم باید منتظر پنچر شدن تایر باشد و هم تلمبه ای که خیلی جا اشغال می کند یا قابل اعتماد نیست همراه خود نبرد. تلمبه ای که در بالا می بینید یک تلمبه دستی سبک است که ۲۲ دلار قیمت دارد و متخصصین امر می گویند، بهترین انتخاب است و در کنار کیت پنچرگیری، نجات بخش دوچرخه سوارها خواهد شد.

یک جفت کفش دوچرخه سواری

a-pair-of-cycling-shoes

هر دوچرخه سواری به یک جفت کفش مخصوص با قابلیت اتصال به پدال ها نیاز دارد. کفش Mavic Rush یکی از زیباترین و راحت ترین کفش هایی است که متخصصین توصیه می کنند و البته قیمت بالایی هم دارد، ۱۳۰ دلار ناقابل.

یک سرعت سنج برای نگه داشتن رکوردها

a-speedometer-to-keep-track-of-your-trips

یکی از بهترین انگیزه ها برای دوچرخه سواری پیوسته، این است که رکوردهای مسافتی و سرعتی خود را ثبت کنید و سپس برای شکستن آنها دال بزنید. در حالی که اپلیکیشن های زیادی این روزها برای ثبت این طور آمارها عرضه شده اند ولی یک گجت که اختصاصی برای دوچره سواران ساخته شده، چیز دیگری است. Planet Bike مدل Protege 9.0 اطلاعاتی از قبیل سرعت فعلی، تغییرات سرعت، مدت زمان سواری و فاصله طی شده را روی نمایشگر خود که ۴ ردیف دارد به شما نشان می دهد و تازه در برابر انواع شرایط آب و هوایی هم مقاوم است. قیمت آن هم ۳۵ دلار تعیین شده.

انتهای پیام/