هم زمان با انتشار  نامه وزیر کشور پیرامون  الحاق شهرستان پارسیان استان هرمزگان به استان فارس تجمع اعتراضی مردم در مقابل استانداری هرمزگان  برگزار شد.

 

گزارش تصویری /تجمع اعتراض آمیز مردم بندرعباس در پی الحاق بخش هایی از بندرعباس به فارس

گزارش تصویری /تجمع اعتراض آمیز مردم بندرعباس در پی الحاق بخش هایی از بندرعباس به فارس

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، تجمع گسترده مردم بندرعباس در اعتراض به واگذاری شهرستان پارسیان عصر امروز در مقابل استاندرای این شهر برگزار شد.

با انتشار  نامه وزیر کشور در خصوص واگذرای بخش هایی از استان هرمزگان به فارس موج اعتراض نمایندگان مجلس آغاز شد، این مساله در رسانه ها  وافکار عمومی نیز بازتاب داشت که  تاثیر آن به صورت فراخوان های اعتراضی بین مردم نمایان شد.

مردم هرمزگان که تجربه جدا شدن معدن فاریاب و خاطرات تلخ آن را هنوز فراموش نکرده بودند تصمیم به  تجمع اعتراض آمیز در مقابل  درب ورودی استانداری بندرعباس نمودند و با تجمع گسترده  خود در مقابل  آن خواستار لغو این مصوبه از سوی مسئولین شدند.

فراخوان عمومی این تجمع به صورت خود جوش و مردمی از  دو روز  گذشته در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی انتشار یافت تا اینکه امروز  با حضور قشرهای  مختلف مردم  برگزار شد.

لازم به ذکر است ،تجمع اعتراض آمیز مردم از ساعت ۴ بعد ظهر در مقابل درب ورودی استانداری هرمزگان آغاز شد ، شرکت کنندگان در این تجمع که قریب به  پنج هزار نفر بودند با شعار های  حمایتی خود از استان  خواستار لغو این مصوبه و استفاده از نیروهای بومی در منطقه شدند.

حضور مردم در مقابل استانداری هم چنان ادامه دارد و لحظه به لحظه بر تعداد آنها افزوده می شود و تا کنون پاسخی از سوی مسئولین  نسبت به این اقدام داده نشده است.

گفتنی است ، نیروهای انتظامی جهت حفظ آرامش و جلو گیری از هر نوع اختلاف و درگیری در محل حضور دارند و تا کنون اختلاف و آشوبی صورت نگرفته و مردم تنها با در دست داشتن پلا کارت های لغو مصوبه  در مقابل استانداری حضور دارند.

بنا بر  گزارش های تکمیلی  با شروع  تاریکی شب  این تجمع خاتمه یافت.

انتهای پیام/