IMG-20160616-WA0006

مصیب نظری، فعال فرهنگی و سیاسی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمزپرس، با بیان اینکه از اخراج کارکنان شرکت آلومینیوم هرمزگان(هرمزآل) متعجب هستیم، گفت: هنوز در شوک مشکلات کارکنان اخراجی هرمزآل بودیم که مسئولان با بی عدالتی و بی تدبیری خود پرونده جدایی بخشی از پارسیان و الحاق آن به فارس را باز کردند.

 

وی افزود: برخی با سوءاستفاده از صداقت، نجابت و خویشتنداری مردم هرمزگان درصدد الحاق بخشی از هرمزگان به استان دیگری هستند اما باید بدانند مردم هرمزگان با وجود نجابت و صداقت هرگز تحقیر نمی پذیرند.

 

این فعال فرهنگی و سیاسی استان یاد آور شد: در دهه۶۰ کارخانه فولادی که برای هرمزگان جانمایی شده بود در استان اصفهان ساخته شد و مردم هرمزگان سکوت کردند، در دهه ۷۰ معدن فاریاب به استان کرمان واگذارشد و باعث ناراحتی و نگرانی مردم هرمزگان شدند.

 

نظری ادامه داد: صنایع غرب هرمزگان در دهه ۸۰  با پذیرش نیروهای غیر ماندگار و غیربومی  باعث نارضایتی و دلگیری ساکنان بومی این استان شدند و هم اکنون در دهه ۹۰ در اواخر دولت گذشته و ادامه آن در دولت جدید طی یک تصمیم اشتباه و در سایه بی تدبیری  باعث رنجش مردم ولایی و سختی کشیده هرمزگان شده اند.

وی تصمیمات اشتباهی که در مصوبه الحاقی بخشی از پارسیان به فارس وجود دارد را باعث ایجاد تشنج و اختلاف بین دو استان دانست و اظهار کرد: مسئولان بی تدبیر پیشرفت پارسیان را وابسته به اجرای این مصوبه می دانند.

 

این فعال فرهنگی مسئولان را مورد خطاب قرار داد و تصریح کرد: آیا گاوبندی از بدنه ایران جداست و اینکه مگر کسی مانع سرمایه گذاری دیگران شده است که حتما باید بخشی از این استان به فارس الحاق شود.

 

وی تاکید کرد: مردم هرمزگان نه تنها مانع ورود سایر هموطنان به این استان نشده اند بلکه وجود بازار اوزیها ولاری های بندرعباس نشان از مهمان نوازی هرمزگانی ها و تدابیر منطقی این ساکنین در پیشرفت استانشان است.

 

نظری بیان کرد: یکی دیگر از ادعای دوستان ساخت بندرگاه است آیا در منطقه حفاظت شده زیست محیطی امکان ساخت بندر وجود دارد لذا این الحاق ناشی از کوتاهی دولت قبل و دولت فعلی است لذا هر دو دولت باید پاسخگوی تقصیرات خود باشند.

 

 

این فعال فرهنگی ضمن تشکر از نمایندگان سابق استان که با اتحاد خود مانع الحاق پارسیان شدند، خاطرنشان کرد: جناب رئیس جمهور برای از بین بردن رنج و دلخوری  تحمیل شده بر ساکنین بومی و ولایی این استان دستور لغو این مصوبه را صادر کنند و نمایندگان کنونی مجلس نیز مصرانه پیگیر لغو این مصوبه باشند و در این امر کوتاهی نکنند.

 

 

انتهای پیام/