بیست و پنجمین جشنواره تئاتر هرمزگان با اجرای نمایشهای “زن” و “بی بری” آغاز به کار کرد.

 

IMG09462395

 

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،نمایش “زن” به کارگردانی مجید بشکال از بندرعباس چهارشنبه شب به عنوان نخستین نمایش بیست و پنجمین جشنواره تئاتر هرمزگان در فرهنگسرای طوبی بندرعباس به روی صحنه رفت.

این نمایش براساس نمایشنامه “عروسی خون” نوشته لورکا، طراحی و نوشته شده است.

نمایش “زن” اتفاقات پس از شب عروسی و کشته شدن داماد را روایت می کند که عروس مورد اتهام قرار می گیرد و بر این اساس درگیری هایی برای وی ایجاد می شود.

نویسندگی و کارگردانی نمایش “زن” بر عهده مجید بشکال است و بازیگران آن نیز فتحیه بقایی و مجید بشکال هستند.

عوامل نمایش “زن” که کاری از گروه تئاتر کارگاه است شامل مجید بشکال طراح صحنه، مسعود میرزایی طراح نور، سمیه دهقانی طراح لباس، مجید جمشیدی موسیقی، رحیمه ایرانمنش گریم، صدیقه بشکال بروشور و پوستر، راضیه ذاکری دستیار کارگردان، راحیل احمدی مدیر صحنه، الهه قنبرنژاد منشی صحنه و مجتبی جمشیدی ویولن است.

همچنین نمایش “بی بری” به نویسندگی و کارگردانی علیرضا داوری از شهرستان رودان در نخستین روز برگزاری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر هرمزگان به روی صحنه رفت.

داستان این نمایش درباره بیماری “بی بری” است. بی بری یکی از بیماری های افسانه ای است که در گذشته هر چند سال یکبار در فصل تابستان موجب نگرانی شدید مردم می شد.

مسئله ای که در مورد این بیماری وحشت مردم را بر می انگیخت این بود که درمان قطعی بی بری جگر آدم بود و از این رو به علت مشکل بودن دزدیدن جگر بزرگسالان، خطر متوجه کودکان می شد.

تصور عامه مردم این بود که بیمار کسی را اجیر و مامور ساخته تا از هرجا که شده جگر کودکی را تهیه و به او برساند تا بخورد.

بازیگران نمایش “بی بری” شامل کوروش سلمانی، ابوذر احمدی، مریم سالاری نسب و ساجده حاجی زاده است.

این نمایش کاری از گروه تئاتر آینه است و عوامل آن شامل میترا سالاری نسب منشی صحنه، امین موحدی مدیر تولید، ابراهیم اسفندی مدیرصحنه و امور اجرایی، علیرضا داوری طراح صحنه، حامد علیزاده موسیقی، سمیه دهقانی طراح لباس، مریم مزیدی طراح حرکات بدن، علیرضا داوری طراح نور، علی احترامی عکاس، فاطمه حاجی زاده اجرای لباس، مصطفی متوسل اجرای نور و امین اله صادقی طراح بروشور و پوستر است.

بیست و پنجمین جشنواره تئاتر هرمزگان از ۱۰ الی ۱۳ مهر ماه در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار می شود.

منبع : مهر

انتهای پیام/