اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۳ به رشد باز می‌گردد و نرخ تورم ایران در فاصله ۲۱ مارس ۲۰۱۲ تا ۲۰ مارس ۲۰۱۳( مطابق با سال ۱۳۹۱) به ۴۰ درصد خواهد رسید.
IMAGE634984261222869460

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ، موسسه تحقیقاتی بیزینس مانیتور در جدیدترین گزارش خود پیش بینی کرد اقتصاد ایران در سال جاری میلادی با وجود تحریم ها وارد رشد شود.

این موسسه که از رشد منفی ۰٫۸ درصد اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۲ خبر داده است پیش بینی کرد رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۳ به مثبت ۰٫۵ درصد برسد. این موسسه پیش تر برای این سال نیز رشد منفی ۰٫۸ درصد را پیش بینی کرده بود.

در این گزارش آمده است: ما پیش بینی خود از رشد تولید ناخالص داخلی ایران را اصلاح کرده ایم و انتظار داریم اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۳ رشد ۰٫۵ درصدی داشته باشد که بیشتر از پیش بینی رشد منفی ۰٫۸ درصدی در گزارش سه ماه پیش است.

این گزارش افزود: روند رشد اقتصاد ایران باز می گردد. اما ما تاکید می کنیم این امر محصول کاهش واردات است که در اثر کاهش تقاضای داخلی صورت می گیرد.

بیزینس مانیتور پیش بینی خود از نرخ تورم ایران را نیز اصلاح کرده و پیش بینی نموده است نرخ تورم در ایران طی سال ۱۳۹۱(۲۱ مارس ۲۰۱۲ تا ۲۰ مارس ۲۰۱۳) به ۴۰ درصد برسد. در گزارش سه ماه پیش این موسسه نرخ تورم ایران برای امسال ۴۵ درصد پیش بینی شده بود.

بر اساس این گزارش همچنین پیش بینی می شود در سال ۱۳۹۲ نرخ تورم ایران کاهش یابد و به ۳۳ درصد برسد.
انتهای پیام/