به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان در پی بزرگداشت ۹دی و روز بصیرت به شرح ذیل می باشد:

مردم جلوتر از مسئولین؛هر کجا انقلاب و نظام اسلامی برگ برنده ای برای رو کردن داشت، پای ملت در میان بود،چه ۵۷ باشد، چه تسخیر لانه جاسوسی، چه استقامت و دلاوری ۸ ساله، چه بصیرت در پای صندوق رای و رای دادن به تمامیت نظام چه ایستادگی در مقابل فشارها و تحریم های بی مهابا، چه سرکوب فتنه ۸۸ و هر جایی که کسی بخواهد دهن کجی به جمهوریت و اسلامیت این نظام مقدس کند با مشت آهنین و همبستگی ملت ایران رو به رو می شود.
ملت ما همیشه یک گام جلوتر از خواص قدم برداشته و همیشه بیدار و هوشیار عمل کرده اند.
جریانات ۸۸ از همان ابتدا به ساکن فتنه انگیزانه گام برداشته و با برنامه‌ریزی خاص و سازماندهی شده جلو می رفتند.
فتنه گران خائن هرگز مدرکی دال بر ادعای واهی شان ارائه نکردند و هرگز راه خودشان را آتش افروزان خیابانی، تخریب کنندگان اموال عمومی و ضدانقلاب و دشمنان تابلودار نظام جدا نکردند.
عدم تمکین به قانون شروع تمام فتنه انگیزی و خرابکاری هایی بود که با فرماندهی دشمن کام شیرین حضور پرشور مردم پای صندوق های رای را تلخ کردند.
نجابت مردم و رهبری در جلوگیری از برخورد قهریه با فتنه گران باعث نشد تا دست از ۸ ماه ظلم و ستم در حق مردم دست بردارند، تا اینکه ۹ دی امت حزب‌الله طاقت از کف برید و بساط اهانت کنندگان به عاشورا و تاسوعای حسینی و ولایت فقیه را که به بهانه پوچ تقلب در انتخابات نقشه ی شوم دشمنان قسم خورده انقلاب را پیاده میکردند، را بگونه ای برچیدند که انگار وجود خارجی نداشتند.
تا به همه ثابت شود که مردم پای انقلاب مقدسشان ایستاده اند،خون دل خورده اند، شهید داده و می دهند و پاسداری و پایبندیشان درونی و از صمیم وجود است.
یوم الله ۹ دی خون تازه ای در رگ های انقلاب جوانمان است که برآمده بطن جامعه و فرهنگ ایرانی _ اسلامی است که گرگان وحشی بدانند این مملکت گرجستان و امثالهم نیست و برای هر لحظه آرامش و پیشرفت این مملکت جوان برومندی از این مرز و بوم به شهادت رسیده است.
۹ دی یعنی ما تا آخرین رمق و تا پای جان، پای رهبرمان، راه مان و انقلابمان هستیم.
بحمدالله که ملت هرگز کم نگذاشته اند ولی خیل عظیم مسئولین چرا! مردم همیشه ادای دین کرده اند و این انتظار مقابل از مسئولین در حل مشکلات و مسائل معیشتی آن ها حداقل وظیفه ایست که دستگاه های اجرایی و دولتی باید بدان اهتمام بورزند!
مردم گلایه دارند و بحق گلایه دارند، ما خواستار رسیدگی سریع و بنیادین به خواسته های به حق مردم است و در این راستا از دولت دوازدهم رأساً خواهان جوابگویی و حل معضلات اقتصادی _ معیشتی مردم هستیم.

حمزه دستیار
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه هرمزگان

بیانیه بسیج دانشجویی میناب در خصوص بزرگداشت ۹ دی و روز بصیرت

بسم الله الرحمن الرحیم

یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ

می خواهند نور خدا را با دهانهای خود خاموش کنند ولی خدا کامل کننده نور خویش است هرچند که کافران را خوش نیاید. (سوره صف _ آیه ۸)

۹ دی روزی ویژه در تاریخ انقلاب اسلامی است. ۹ دی بازتولید حماسه امام حسین (ع) در عاشورای ۶۱ هجری است. مردم در ۹ دی نشان دادند که نخبگان حقیقی هستند. چرا که تنها حضور آنان بود که هشت ماه دفاع مقدس را به سرانجام رسانید. ۹ دی، «نه» به کسانی بود که ایران اسلامی را با کشور های شرق اروپا اشتباه گرفته بودند. ۹ دی، «نه» به استکبار نوین غربی در سلطه بر ملت ها بود.نکته افتخار آمیز حماسه نه دی برای مردم، عمل بر حسب تکلیف بود.

اما  ۲۲ خرداد ۸۸ حماسه ای است به وسعت یک تاریخ که در جغرافیای وجود انسانها تبلور یافت، حماسه ای که امت همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور ۸۵ درصدی خود در پای صندوق های رأی، برگ زرینی دیگر در دفتر افتخارات این مرز و بوم رقم زدند. و نظام جمهوری اسلامی که می رفت به پشتوانه این حضور ۴۰ میلیونی، معادلات منطقه و حتی جهان را تغییر دهد به یک باره کار به جایی رسید که حکومت فاسدی همچون نظام دیکتاتوری مطلق عربستان _ که حتی پارلمان فرمایشی هم ندارد _ در مقابل آن ژست دموکراسی بگیرد و این شاید بزرگ ترین خیانتی بود که مدعیان دروغین تقلب در انتخابات در حق این ملت روا داشتند.

هشت ماه فتنه و هشت ماه هجمه بی وقفه علیه نظام و انقلاب که خیر ، بلکه علیه اساس و موجودیت اسلام ناب، تحفه ای بود که سران فتنه برای این ملت به ارمغان آوردند و ادعای از اساس دروغ تقلب در انتخابات تنها یک پروژه بود برای فریب افکار عمومی و به صحنه کشاندن طیفی از فریب خوردگان ؛ فتنه گران حساب این را نکرده بودند که شاید بتوان برای مدتی به یک نفر دروغ گفت اما هرگز نمی توان برای همیشه به همه دروغ گفت و دیری نخواهد پایید که غبار فتنه فرو بنشیند.

اگرچه دوران فتنه ۸۸ را باید دوران محنت انقلاب اسلامی دانست اما این فتنه با همه تلخی ها و مشقاتی که به همراه داشت به برکات بیشماری نیز ختم گردید؛ چراکه باز هم این ملت آگاه و بیدار ایران اسلامی بودند که پس از ۸ ماه نبرد همه جانبه و نفس گیر با حضور گسترده خود در حماسه ۹ دی تمامی توطئه های دشمنان را نقش بر آب کرده و بر اقدامات فتنه گران مهر باطل کوبیدند و چه زیبا گفت آن پیر جماران و رهبر مستضعفان که “مردم ایران از مردم حجاز در عصر رسول الله و مردم عراق در عصر امام علی(ع) و امام حسین (ع) برتر و وفادارترند”. اگر نبود فتنه ۸۸ ، چه بسا تا سالیان سال سیرت نفاق گونه برخی اشخاص درون نظام و سیرت بی بصیرت برخی خواص رو نمی شد. اگر پیروزی ملت نبود در فتنه ۸۸ ، چه بسا تا سالیان سال مستضعفین عالم به ویژه ملت های مسلمان منطقه به این باور نمی رسیدند که می توان با وحدت کلمه به نبرد با استکبار و سرسپردگان داخلی آنان رفت و چه بسا تا سالیان سال جنبش بیداری اسلامی در منطقه به وقوع نمی پیوست.

اشاره به این نکته ضروری است که که ما در عصر ظهوریم و عصر ظهور عصر فتنه های بیشمار است. نباید این گونه تصور کرد که آتش فتنه برای همیشه خاموش گردیده و فتنه گران به لانه های خویش خزیده اند؛ بلکه باید بدانیم فتنه و فتنه گران همیشه در کمین هستند.

از این رو بسیج دانشجویی شهرستان میناب به نمایندگی از جنبش اصیل دانشجویی ضمن گرامیداشت حماسه ۹ دی و تقدیر و تشکر از ملت شریف و مومن ایران به خاطر مجاهدت‌ها و بصیرت بی‌نظیر ایشان در دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی و پیروی از ولایت فقیه، بار دیگر با آرمان‌های الهی امام راحل عظیم الشأن (ره) و مقام عظمای ولایت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) تجدید میثاق می‌کند و اعلام می‌دارد تمام توان خود را برای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی و آرمانهای نظام و انقلاب به کار خواهند بست و در راه تحقق این اهداف ازکمترین داشته خود که جان ناقابلشان است دریغ نخواهند کرد.

در پایان باید خاطرنشان کرد که همه ملت ایران متحد ویکدل پشت سر رهبری عزیز ایستاده ایم و آرزوهای مستکبران و دنباله های داخلی آنان را برای سیطره مجدد بر این سرزمین الهی ویا خاموش کردن شعله های اندیشه انقلابی و تسلط بر منطقه به همراه خودشان به گور خواهیم فرستاد.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته