معاون آبزی پروری اداره‌کل شیلات هرمزگان از بهره‌برداری آزمایشی سایت پرورش میگوی کولغان بندرعباس خبر داد.

13900821085056_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، علی کریمی ظهر امروز در نشستی پیرامون پروژه‌های شیلات هرمزگان، گفت: به مناسبت سی و سومین سالگشت و گرامیداشت هفته دفاع مقدس بهره برداری آزمایشی از سایت پرورش میگوی کولغان آغاز شده است.

وی اظهار کرد: مجتمع مذکور که چندین سال راکد و بلا استفاده باقیمانده بود با سرمایه گذاری شرکت جهاد نصر متشکل از ایثارگران دفاع مقدس، اقدام به فعالیت دوباره کرده است.

معاون آبزی پروری اداره‌کل شیلات هرمزگان با با بیان اینکه سایت پرورش میگوی کولغان بندرعباس در مساحت ۴۰۰ هکتار در ۵۰ کیلومتری شرق شهرستان بندرعباس با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال در حال ساخت و بهر‌ه برداری همزمان آزمایشی است.

وی افزود: برای بهره‌برداری کامل نیاز است تا بر اساس مصوبه هیئت دولت برق مورد نیاز از طریق اعتبارات وزارت نیرو و استانداری تأمین شود.

لازم به ذکر است در صورت بهره برداری کامل از این سایت علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۶۰ خانوار روستای مناطق اطراف امکان تولید هزار و ۲۰۰ تن میگوی پرورشی نیز فراهم خواهد شد.

بخش عمده‌ای از میگوی مورد نیاز کشور در آبهای هرمزگان صید می‌شود.

در سال‌های اخیر پرورش مصنوعی ماهی و میگو نیز در این استان از رونق قابل توجهی برخوردار شده است. سایت‌های میگو در این راستا از اهمیت بالایی برخوردار است.

تاکنون در هرمزگان در کنار ساحل چندین سایت پرروش میگو احداث شده و در حال فعالیت است.

منبع: فارس

انتهای پیام/