مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری بندرعباس گفت: شهر بندرعباس نیازمند چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی است.

 

IMG12005464

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،مصطفی خادم صبح یکشنبه در جلسه شورای شهر بندرعباس در تشریح عملکرد تاکسیرانی بندرعباس بیان داشت: شهر بندرعباس به چهار هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی نیاز دارد در صورتی که تعداد تاکسی های شهر بندرعباس که کد شناسایی خودرو گرفته اند بیش از دو هزار و ۸۰۰ دستگاه است و از این تعداد  حدود یک هزار و ۹۸۵ دستگاه فعال هستند و خدمات رسانی می کنند.

خادم گفت: در بحث رضایت شهروندی وکاهش مدت زمان انتظار باید پایانه های مناسب مسافربری ،دسترسی آسان و سریع تاکسی به ایستگاه،اصلاح خطوط تاکسیرانی و احداث ایستگاههای تاکسی مد نظر قرار بگیرد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس اظهارداشت: از آنجائیکه در گذشته تعیین نرخ کرایه تاکسی برحسب مسیر انجام می گرفت و مشکلات عدیده ای بوجود آورده بود ولی در سال ۱۳۹۲ تعیین نرخ کرایه تاکسی برحسب نرخ کیلومتر کرایه تعیین اجرا می شود.

خادم گفت: بیمه تکمیلی تاکسیرانان، ارتقاء سطح کیفی خدمات، استفاده از توان بخش خصوصی و مشارکت راننده های تاکسیرانی از جمله مسائلی که به دنبال آن هستیم.

در ادامه اعضای شورای شهر نیز نظرات و سئوالات خود را مطرح کردند. اسلام باوقار عضو شورای شهر گفت: صندوق خدمات پشتیبانی برای راننده تاکسی ها  باید هر چه سریعتر راه اندازی شود و با کمک شهرداری و شورای شهر دنبال شود و همچنین برای مسیرهایی که تاکنون تاکسی ندارند باید برنامه ریزی شود تا مردم آن محلات نیز از تاکسی استفاده کنند.

پرویز سالاری دیگر عضو شورای شهر گفت: مدت زمان انتظار ما برای تاکسی زیاد است و با توجه به یک طرفه شدن حد فاصل میدان انقلاب و میدان شهداء باید تاکسی ها ساماندهی شوند تا شهروندانی که دراین مسیر  کار دارند بتوانند از تاکسی استفاده کنند.

هومن رفیعی بندری عضو شورای شهر نیز خطاب به خادم مدیر عامل تاکسیرانی بندرعباس سوالات خود همچون اینکه چه برنامه ای برای واگذاری تاکسی ها برای شرکتهای خصوصی برای خدمات دهی بهتر دارید و اینکه تاکسیرانی برای رفع مشکل مردم در کوتاه مدت چه برنامه ای دارد.

منبع: مهر

انتهای پیام/