نظرسنجی‌ای که مؤسسه «گالوپ» انجام داده نشان می‌دهد میزان اعتماد عمومی به دولت مرکزی آمریکا به پایین‌ترین حد رسیده و کمتر از نیمی از مردم این کشور به توان دولت برای حل مشکلات، اعتماد دارند.

image7468

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،به نقل از پایگاه «پلیتیکو»، نظرسنجی جدیدی که در آمریکا انجام شده نشان می‌دهد کمتر از نیمی از مردم این کشور معتقدند که دولت می‌تواند مسائل را حل کند، که این میزان پایین‌ترین رقم در تاریخ انجام این همه‌پرسی‌هاست.

بر اساس نتایج نظرسنجی موسسه «گالوپ»، فقط ۴۹درصد آمریکایی‌ها می‌گویند که اعتماد زیاد یا قابل قبولی به توان دولت برای حل مشکلات دارند. پایین‌ترین حل اعتماد به سال ۲۰۰۷ بازمی‌گردد که اعتماد به دولت مرکزی ۵۱درصد بود.

عدم اعتماد عمومی به اوباما برای حل مشکلات داخلی از این هم کمتر است و تنها ۴۲درصد پرسش‌شوندگان گفته‌اند که نسبت به توانایی وی برای حل این مشکلات اعتماد زیاد یا قابل قبولی دارند. این میزان یک درصد از رکورد قبلی که در سال ۲۰۱۱ ثبت شد هم پایین‌تر است.

میزان اعتماد به دولت در میان حامیان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان متفاوت است. به نحوی که ۷۸ درصد از حامیان دموکرات‌ها در مورد توان دولت برای حل موضوعات بین‌المللی ابراز اطمینان کرده‌اند و در مقابل تنها ۳۵درصد حامیان جمهوری خواهان گفته‌اند که در حل موضوعات بین‌المللی به دولت اعتماد دارند.

طبیعتا در این دسته‌بندی هم میزان اعتماد به رئیس‌جمهور برای حل مشکلات داخلی پایین‌تر است. ۵۸ درصد حامیان دموکرات‌ها و فقط ۲۵درصد حامیان جمهوری‌خواهان در مورد توانایی اوباما برای حل مشکلات داخلی ابراز اطمینان کرده‌اند.

این نظرسنجی را موسسه گالوپ در بین ۱۵۱۰ پرسش‌شونده بزرگسال و با درصد خطای مثبت و منفی سه درصد انجام داده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/