شامگاه دیروز همایش انوار الهی و عرفان صحیفه سجادیه با حضور امام جمعه شیعیان عمان در دانشگاه آزاد بندرعباس برگزار شد.

IMG_674555555

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، در لحظات آغازین این همایش پس از قرائت قرآن کریم دکتر کامرانی رئیس منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) به میزبانی بندرعباس را افتخاری بزرگ برای مردم منطقه دانست و افزود : جای بسی افتخار است که این کنگره به صورت بین المللی با وضعیت مناسب و حضور اساتید دانشگاه های اسلامی در منطقه برگزار می شود.

وی گفت : اجرای این همایش ها به صورت بین المللی فرصتی مناسب برای ترقیب و آشنایی بیشتر قشر جوان بویژه دانشجویان با شیوه و سیره ی زندگی امام سجاد (ع) است.

در ادامه پس از صحبت های رئیس منطقه ۱۵ دانشگاه آزاد بندرعباس، احسان صادق محمد امام جمعه شیعیان عمان خطاب به اساتید و دانشجویان گفت : در این همایش فقط بخش کوچکی از فرایض دعاهای امام سجاد (ع) را توضیح خواهم داد که از میان ۵۴ دعا انتخاب کرده ام.

وی افزود: چون ما در مجموعه دانشجویی فعالیت می کنیم ،روش ما در خواندن دعا هم بایسد به سبک متن محور و تحلیلی باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه سلطان قابوس دعای مکارم الاخلاق صحیفه سجادیه را مکتب و مدرسه ای برای ساخت جامعه و شخصیت انسان ها دانست و افزود : با تامل در دعاهای امام سجاد (ع) می توان به تاسیس یک جامعه درست و شخصیت مطلوب انسانی دست یافت و در نتیجه راه عزت و سربلندی برای اکثر نسل ها را هموار ساخت.

وی ضمن تشکر از برگزاری این همایش گفت : امیدواریم که این صحبت ها پیش زمینه ای برای ارتباط بیشتر دانشگاه آزاد بندرعباس و دانشگاه سلطان قابوس باشد.

لازم به ذکر است ،احسان صادق محمد امام جمعه شیعیان عمان با تحلیل ۱۰ محور از فرایض دعا مکارم الا خلاق صحیفه سجادیه عنوان های مطلوب بشری برای زندگی اجتماعی را توضیح داد.

گفتنی است وی پس از شر کت در این همایش به دعوت جادری استاندار جدید هرمزگان به سمت استانداری رفت و قرار است در افتتاحیه و اختتامیه کنگره بین المللی صحیفه سجادیه شرکت نماید.

انتهای پیام/