ظهر امروز برنامه به نام هم اندیشی با حضور دکتر قدیانی و رئوسای دانشگاه های استان هرمز گان در دانشگاه آزاد بندرعباس برگزار شد.

IMG_7924

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس ظهر امروز جلسه ای به نام هم اندیشی بین روسای دانشگاه های استان هرمزگان و ریاست سازمان بسیج دانشجویی کشور در دانشگاه آزاد بندرعباس برگزار شد.

قدیانی با اشاره به شعار نه شرقی نه غربی گفت: اکثر منابع درسی در کتاب های دانشگاهی برگرفته از غرب است و با این شعار ما مدعی تمدن اسلامی هستیم و اگر قرار باشد فرهنگ اجتماعی این تمدن را در جوامع گوناگون انتشار دهیم ، نیازمند بومی سازی علم و گسترش آن هستیم.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور در جمع روسای دانشگا های استان گفت:اگر بخواهیم علاوه بر دستاوردها و مقاله های متعدد منتشر شده در دانشگاه ها را با نگاه انتقادی نیز نگاه کنیم از نظر ساختارهای فرهنگی و و کاربدی کردن علم دچار عقب ماندگی هایی هستیم که آن را می توان با پشتکار حل نمود.

وی با اشاره به اتفاقاتی که در فتنه ۸۸ رخ داد گفت: اجرای کرسی های آزاد اندیشی و گفتمان های انتخاباتی در دانشگاه ها منطقی و مناسب است و اگر این کار در دانشگاه ها انجام نگیرد ، این گفتمان ها به خیابان ها می رود و جامعه دانشگاهی شعور و کنترل برگزاری چنین مراسماتی را دارد.

قدیانی با بیان این که هیچ دانشگاهی نباید تیربون تبلیغاتی شخصیتی باشد افزود : برگزاری کرسی های آزاد اندیشی برای روشن سازی دانشجویان و شناساندن شاخصه ها نیازمند برگزاری و دعوت افراد مختلف نیست ،بلکه این کار را می توان در فضا های کوچتر مثل یک کلاس با حضور خود دانشجویان به انجام رساند.

وی هم چنین خاطر نشان کرد: در بحث کرسی های آزاد اندیشی نباید برخوردی با دانشجویان صورت گیرد تا بتوانند آزادانه مطالب خود را به صورت منطقی بیان کنند ،اما در این مراسم نیز باید داورانی حضور داشته باشند تا از موضوع بحث خارج نشوند.
دکتر قدیانی گفت: اگر به جوانان اعتماد کنیم و به آنها فضا دهیم قطعا پیروز خواهیم شد همان گونه که در عرصه های قبلی پیروز شده ایم.

انتهای پیام/