سردار شهید علی حاجبی به خاطر خلوص و لیاقتی که داشت به قائم مقامی ستاد لشکر منصوب شد. عملیات کربلای یک نقطه پایانی بر زندگی زمینی این یار با وفای حضرت روح الله امام خمینی (ره) بود.

index1

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس وبلاگ رودان شهر آفتاب نوشت:نام : علی ( عبدالله )

نام خانوادگی : حاجبی

سال تولد : ۱۳۴۱

وضعیت تأهل : متأهل

محل تولد : هرمزگان ( روستای بادرک بخش رودخانه )

آخرین مسئولیت : قائم مقام ستاد ل ۴۱ ثارالله

تاریخ شهادت : تیرماه ۱۳۶۵

نام عملیات : کربلای ( محل شهادت : مهران – قلاویزان )

زندگی نامه :

دوران کودکی شهید علی حاجبی در حالی سپری شد که خانواده اش به خاطر ظلم خوانین با فقر و تنگدستی دست و پنجه نرم می کردند،او تحصیلات مقدماتی را در زادگاهش به پایان برد و برتی ادامه تحصیل و کار به بندرعباس آمد. وقتی جرقه های انقلاب زده شد علی با آن که نوجوانی بیش نبود برای براندازی سلطنت خاندان پهلوی به صف مبارزان پیوست.

images2

پس از انقلاب نقش فعالی در مقابله با اشرار و ضد انقلاب در منطقه خان خیز هرمزگان بعهده داشت. آغاز جنگ عراق با ایران دوران تازه ای در زندگی سراسر رنج و درد این نوجوان دلباخته انقلاب بود.
تلاش و کوشش صادقانه او در لشکر ۴۱ ثارالله موجب شد تا مسئولیت مخابرات این لشکر را بعهده بگیرد. پیش از عملیات والفجر ۸ علی مسئولیت یگان دریایی ل ثارالله را نیز بعهده گرفت و در همین عملیات هر دو وظیفه را ( مخابرات و یگان دریایی ) را به بهترین شکل انجام داد.
سردار شهید علی حاجبی به خاطر خلوص و لیاقتی که داشت به قائم مقامی ستاد لشکر منصوب شد. عملیات کربلای یک نقطه پایانی بر زندگی زمینی این یار با وفای حضرت روح الله امام خمینی (ره) بود.

فرازی از وصیت نامه شهید:

پدر می دانم که تو مثل کوه استواری و از اینکه فرزندی را تقدیم اسلام کرده ای سربلندی،ولی این را هم به مادرم بگو که در راه خدا جنگیدن و جان دادن افتخار است برای هر مسلمان. مادر عزیز، من می خواهم به یاران امام حسین (ع) ملحق شوم، بنابراین بر خود غم و اندوه راه مده و در هر لحظه و بعد از هر نماز از خداوند برای اسلام طلب پیروزی و برای من طلب شهادت کن. شهادت سعادتی است که نصیب هرکس نمی شود. به هرحال پایان راه همه شهادت است.
حاج علی حاجبی با توجه اخلاصی که داشت در بین دوستان به عبدالله، عنی بنده خدا معروف بود.