نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست صمیمانه با اصول گرایان هرمزگان گفت:بزرگترین چالش ما در قوه ی مجریه کار آمدی افراد است و اصول گرایان تند دیگر مشکل مشروعیت ندارند.

IMG_6743

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،محمد رضا با هنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز با ۴۵ دقیقه تاخیر در نشست صمیمانه اصولگرایان بندرعباس که در فرهنگ سرای طوبی برگزار شد گفت:چالش اساسی کشور کار آمدی افراد است و برای اصول گرایان مخالف وتند مشروعیت دیگر یک چالش نیست.

وی گفت:یکی از دلایل عمده که باعث جلوگیری از پشرفت برخی امور کشور در طول ۸ سال گذشته شده است ،استفاده از افراد نا کارآمد بوده، که بسیاری از ساختارهای اجرایی را به هم ریخته است.

با هنر اظهار داشت:رئیس جمهور فعلی انسان پر تلاشی است و تا به حال کار های بزرگی را به انجام رسانده که قابل تقدیر است، ولی در بعضی موارد تندروی هایی داشته زیرا تصور می کرده در تمامی امور می تواند دخالت کند و لذا اگر کارآمدی افراد در سطح جامعه بالاتر رودبسیاری از مشکلات قابل حل خواهد شد.

با ۱۰ هزار تومان درمان را رایگان می کنم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص شرط اجرایی شدن مرحله دوم یارانه ها افزود:فاز دوم هدفمندی زمانی قابل اجرا خواهد شد که آسیب های مرحله نخست آن شناسایی و رفع گردد.

با هنر گفت: با اضافه کردن مبلغ ۱۰هزار تومان به ازای هر نفر به یارانه ها می توان با یک برنامه ریزی مناسب درمان را در کشور رایگان کرد با اینکه انجام دادن این کار سخت است ،ولی با توجه به وجود برترین دکترها در سطح کشور می توان این امر را به اجرا درآورد.

وی بیان داشت: من پیشنهاد این کار را بارها به احمدی نژاد گفتم که،با انجام این کار درمان را رایگان کن و با این کار نام تو تا ابد در ذهن ها باقی خواهد ماند.

دیپلماسی با آمریکا شدنی است

دبیر کل جامعه مهندسین ایران در نشست صمیمانه با اصول گرایان گفت:ما می توانیم با آمریکا تعامل مثبت داشته باشیم ، اما این در صورتی امکان پذیر است که آمریکا منافع ما را به رسمیت بشناسد تا ما هم منافع آنان را به رسمیت بپذیریم.

باهنر افزود: درست است که ما با آمریکا در بعضی موارد تضاد منافعی داریم اما در موارد دیگر که منافع تعاملی است می توان آنها را به اجرا درآورد.

وی بیان داشت:بسیاری از سفیر های کشور های دیگر خواستار ایجاد روابط و همچنین پذیرش سفارت در کشورشان هستند و ما باید این تعاملات را به تدریج اجرایی تر کنیم.

اگر انتخابات سنگین و خطرناک شود ائتلاف می کنیم

محمد رضا باهنر با بیان اینکه انتخابات در سرنوشت همه اثر خواهد داشت افزود:کسانی که می گویند حضور در انتخابات فرقی برایشان نخواهد داشت کاملا در اشتباه هستند، چراکه در آینده رئیس جمهور به خانه های مردم خواهد آمد، و حضوراو در خانه های مردمی با قالب های موضوعی فرهنگی،اقتصادی،سیاسی ، توروم و بیکاری یا کاهش این مسائل خواهد بود.

وی گفت: در انتخابات ۹۲ از هر کس که برای ریاست جمهوری پیش قدم می شود ،کارنامه ی اجرایی هم بخواهید ،زیرا نمی شود که فردی یک دفعه انقلابی شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما مشکل موضعی با آقایان نداریم و تا قبل از ثبت نام به یک نظر واحد می رسیم و تنها اختلاف بین کار آمد بودن و اصلح بودن افراد است و لذا اگر دیدیم فضای انتخاباتی سنگین و خطرناک شدقبل از ثبت نام با یک حکمیت یک نفر را مانند جامعیت روحانیت وارد انتخابات خواهیم کرد.

این نشست به میزبانی جامعه مهندسین هرمزگان و جمعی از اصولگرایان در سالن فرهنگ سرای طوبی برگزار شد.

انتهای پیام/