در هفته منتهی به ۲۰ شهریور ماه، یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون سهم به ارزش ۷ هزار و ۳۶۹ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران معامله شد، همچنین شاخص کل از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به ۲۰ شهریور، ۲۱ هزار و ۱۲۴ واحد رشد کرد تا بازدهی ۵۵٫۵ درصدی را نصیب سرمایه‌گذاران کند.

 

IMG16041358

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،طی ۱۱۴ روز کاری سال جاری، بورس اوراق بهادار بازدهی ۵۵٫۵ درصدی را نصیب فعالان این بازار کرد. در هفته منتهی به ۲۰ شهریور امسال، ۶۷ هزار و ۲۲۴ خریدار در ۱۹۴ هزار و ۷۲ دفعه به داد و ستد پرداختند.

این در حالی است که در هفته یاد شده، یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون سهم به ارزش ۷ هزار و ۳۶۹ میلیارد ریال به صورت خرد و بلوک خریداری شده است.

همچنین از ابتدای امسال، ۷۸ میلیارد و ۳۷۶ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۵۵ هزار و ۲۲۲ میلیارد ریال دادوستد شده است. در این مدت، تعداد یک میلیون و ۹۴۸ هزار و ۷۹ سرمایه گذار، در پنج میلیون و ۶۷۷ هزار و ۴۲۸ دفعه این تعداد سهام را خریداری کرده اند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار در هفته ای که گذشت با رشد ۱٫۷۵ درصدی به ۵۹ هزار و ۱۶۴ واحد رسید.

بر این اساس، شاخص کل از ابتدای سال تا پایان هفته منتهی به ۲۰ شهریور، ۲۱ هزار و ۱۲۴ واحد رشد کرد تا بازدهی ۵۵٫۵ درصدی را نصیب سرمایه گذاران کند.

شاخص قیمت و سود نقدی هم عدد ۲۴۰ هزار و ۷۱۴ واحد را برای خود ثبت کرد. شاخص شناور آزاد نیز به عدد ۶۸ هزار و ۹۰۹ واحد رسید. تمامی شاخص های یاد شده، هفته گذشته را مثبت به پایان رساندند.

در عین حال شاخص صنعت در آخر هفته، بر روی عدد ۵۰ هزار و ۲۳۵ واحد ایستاد که در قیاس با مدت مشابه قبل، ۱٫۷۴ درصد رشد را نشان می داد.

در هفته منتهی به ۲۰ شهریور، ۳۶۴ هزار و ۵۴۰ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۳۶۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار معامله شد. این حجم از معاملات در قیاس با مدت مشابه قبل، ۲۲۹ درصد افزایش داشت.

منبع : مهر

انتهای پیام/