زهرا اشراقی، نوه دختری امام راحل در گفتگو با بخش فارسی الشرق الاوسط در اظهاراتی عجیب ، از “هایده” و “مهستی” دو خواهر خواننده سرشناس ایرانی که پس از انقلاب کشور را ترک کردند، به عنوان اعجوبه های موسیقی ایرانی نام برد که به صدای آنها گوش می دهد و عاشق صدای آنهاست!

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،در حالی که طی روزهای اخیر موج جدیدی توسط ضد انقلاب در برخی شبکه‌های اجتماعی مبنی بر «حجاب اختیاری» به راه افتاده، زهرا اشراقی نوه دختری حضرت امام خمینی (ره) نظراتی را در مورد حجاب در گفتگو با الشرق الاوسط بیان داشته که بازتاب ها و واکنش های بسیار زیادی را در شبکه های اجتماعی داشته است.
کاربران زیادی در فضای مجازی از این نوه دختری امام به عنوان کسی که می خواهد آبروی امام خمینی (ره) را از بین ببرد ،یاد کرده اند و برخی دیگر نوشته اند این ها از نسبت شان با امام خمینی (ره) قصد سوء استفاده دارند و می خواهند خودشان را در جامعه مطرح کنند.

 

http://www.qomefarda.ir/media/photo/525a62b90ace3.jpg

زهرا اشراقی بی شک پس از سید حسن خمینی، شناخته شده ترین نوه امام خمینی (ره) است. او همسر محمدرضا خاتمی، دبیرکل حزب مشارکت و برادر رئیس جمهور پیشین محمد خاتمی است.
زهرا اشراقی در چند انتخابات، مسئولیت ستاد جوانان اصلاحات را بر عهده داشته است ؛ او در عرصه عمومی و شبکه های اجتماعی حضوری فعال دارد و به بیان دیدگاه های جنجال بر انگیز و دور از شان خانوادگی امام خمینی (ره) شهرت دارد .
این نوه دختری حضرت امام که همچون برخی دیگر از همفکرانش قصد دارند با این نظر دادن هایی که مخالف صریح نظرات امام خمینی (ره) است خودشان را در میان برخی گروه ها در جامعه مطرح کنند و خبر ساز شوند که متاسفانه بدترین راه را در پیش گرفته اند .
اشراقی در بخشی از مصاحبه اش با الشرق الاوسط اعلام داشته که صدای خوانندگان فاسد و فاحشه همچون هایده و مهستی که عنوان ضد انقلاب را یدک می کشند و پس از انقلاب از کشور گریخته اند دوست می دارد و به آنها گوش می دهد که بسیار جای تاسف دارد.
همه این اظهارات از سوی دو نوه دختری امام (ره) پیرامون حجاب در حالی است که بیانات صریح و آشکار بنیانگذار کبیر انقلاب درباره حجاب نشان می‌دهد، در حال حاضر هیچ نیازی به توضیح و تفسیر بیانات ایشان در این باره نیست؛ به عنوان مثال امام (ره) در‌‌ همان روزهای اول انقلاب که دولت موقت متصدی اداره امور کشور بود، با اعلام نارضایتی شدید خود از وضعیت حجاب زنان در اماکن دولتی و عمومی می‌گویند:
«الآن وزارتخانه‏ها- این را مى‏گویم که به دولت برسد، آنطورى که براى من نقل مى‏کنند- باز‌‌ همان صورت زمان طاغوت را دارد. وزارتخانه اسلامى نباید در آن معصیت بشود. در وزارتخانه‏هاى اسلامى نباید زنهاى لخت (بى حجاب) بیایند؛ زن‌ها بروند اما با حجاب باشند. مانعى ندارد بروند؛ اما کار بکنند، لکن با حجاب شرعى باشند، با حفظ جهات شرعى باشند.» (صحیفه نور؛ ج‏۶؛ ۳۲۹)
ایشان در برهه دیگری نیز با اشاره به اهمیت حجاب زن می‌فرمایند:
«آرى در اسلام زن باید حجاب داشته باشد… ما نمى‏توانیم و اسلام نمى‏خواهد که زن به عنوان یک شى ء و یک عروسک در دست ما باشد. اسلام مى‏خواهد شخصیت زن را حفظ کند و از او انسانى جدى و کارآمد بسازد. ما هرگز اجازه نمى‏دهیم تا زنان فقط شیئى براى مردان و آلت هوسرانى باشند.» (صحیفه نور؛ ج‏۵؛ ۲۹۴)
رهبر معظم انقلاب نیز در این باره به نقش امام (ره) اشاره کرده و می‌فرمایند:
«امام آن مرد شجاع و بی‌نظیری بود که مسئله حجاب را به این مملکت برگرداند. هیچ کس دیگری غیر از امام نمی‌توانست این کار را بکند این هم یکی از اختصاصات امام. اگر غیر از امام هر کس دیگر بود از همین آقایان، بزرگان، عرض می‌کنم که مقدسین علماء، چه وچه و چه، هیچکس جرأت نمی‌کرد که بگوید مردم باحجاب بیایند بیرون، امام‌‌ همان ماههای اوّل پیروزی انقلاب گفتند باید مردم با حجاب بیایند.» (سخنرانی در جمع فرماندهان سپاه ـ ۱۴/۱۲/۷۶)

منبع: دانا

انتهای پیام/