رییس اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تولید لامپ رادیولوژی برای نخستین بار در کشور به‌ زودی در شیراز آغاز خواهد شد.

 

 

73-1

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،سید ابوالفضل هاشمی‌اصل اعلام کرد: این امکان با همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی و صنایع الکترونیک شیراز فراهم شده است.

 

وی تصریح کرد: با آغاز تولید لامپ رادیولوژی، صنایع الکترونیک شیراز عنوان پنجمین تولید کننده این محصول را در دنیا کسب می‌کند.

 

هاشمی‌اصل گفت: اکنون ۹۵ درصد ازپروسه تولید این محصول تمام شده و در حال انجام تست‌های نهایی هستیم.

 

وی با بیان اینکه تاکنون کشورهای ژاپن، ایتالیا، آلمان و آمریکا، تولیدکنندگان لامپ رادیولوژی بوده اند، گفت: کشور کره هم این تولید را تحت لیسانس انجام می‌داد که خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با استفاده از دانش متخصصان خود و همچنین کمک گرفتن از مجموعه صنایع الکترونیکی شیراز که از پتانسیل های قابل توجهی در این زمینه برخوردار است در آستانه تولید این لامپ قرار دارد.

 

این مقام مسوول گفت: هدف ما از تولید لامپ رادیولوژی در واقع رسیدن به تولید لامپ دستگاه سی تی اسکن می باشد زیرا از زمان تمام شدن عمر یک لامپ سی تی اسکن تا تهیه مجدد آن حدود سه تا چهار ماه طول می کشد که در این مدت فعالیت دستگاه سی تی اسکن متوقف می‌شود.

 

هاشمی‌اصل گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا سال آینده مقرر است که به تولید لامپ سی تی اسکن برسیم که موفقیت بزرگی در کشور محسوب می شود.

 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تولید تجهیزات پزشکی نیاز به سرمایه هنگفتی دارد، تولید کنندگان این تجهیزات استانی و حتی کشوری به تولید نگاه نمی کنند بلکه دید صادراتی دارند.

 

هاشمی‌اصل گفت: با توجه به پتانسیل ها و امکانات موجود در صنایع الکترونیک شیراز، دانشگاه علوم پزشکی از این موقعیت استفاده کرده و با بهره مندی از دانش و امکانات این مجموعه به شیوه مناسب و مقرون به صرفه ای اقدام به راه اندازی خط تولید لامپ رادیولوژی کرده است.

 

وی افزود: ۳۰ تا ۴۰ درصد نیازهای تجهیزات پزشکی کشور در داخل تولید می شود که ۱۱ شرکت نیز در زمینه های مصرفی، نیمه مصرفی و سرمایه‌یی در استان فارس به امر تولید می پردازند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/