مدیر شبکه فن بازار ملی ایران با اعلام ثبت بیش از ۲ هزار مورداطلاعات در سامانه فن بازار کشور در مرحله اولیه، از راه‌اندازی شبکه همکاران بین‌المللی فن‌بازار خبر داد.

forootan .1 (7 of 45)

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،مهندس سیداحمدرضا اعلایی طباطبایی در مراسم امضای قرارداد اجرای شش فن‌بازار منطقه‌یی در کشور، با اشاره به اینکه کارکرد اصلی فن‌بازارها ایجاد تعامل میان خریدار و فروشنده دانش فنی و محصولات دانش بنیان است، خاطرنشان کرد: شبکه فن‌بازار ملی کشور در قالب پارک علم و فناوری پردیس برای حفظ کارکرد فن‌بازارها و افزایش میزان احتمال تأمین نیازهای فناوری کشور به دنبال راه‌اندازی شبکه همکاران بین‌المللی فن‌بازار است.

به گفته وی فن‌بازارهای منطقه‌یی با هدف ایجاد شبکه‌ای برای ارائه خدمات مشاوره مانند مشاوره‌های حقوقی و فنی برای صنعت‌گران و فناوران تشکیل می شوند.

اعلایی با تأکید بر این که شبکه‌های فناوری در کشورهای توسعه‌یافته تنها به اطلاع‌رسانی می‌پردازند، اظهار کرد: ایران به عنوان یک کشور در حال توسعه نمی‌تواند تنها وظیفه انتقال اطلاعات را به فن‌بازارها بسپارد بلکه باید از آنها انتظار ارائه برخی خدمات را نیز داشته باشد.

مدیر شبکه فن‌بازار ملی ایران با بیان این که سابقه تشکیل فن‌بازار در کشور به سال ۱۳۸۱ باز می‌گردد، گفت: نتیجه فعالیت‌های پارک علم و فناوری پردیس، شبکه فن بازار ملی کشور است که وظایفی چون توسعه بانک‌های اطلاعات و فناوری، ایجاد فن‌بازارهای منطقه‌یی، تخصصی و دانشگاهی، ایجاد پورتال فن‌بازار ملی و ساخت بخش فیزیکی فن‌بازارها را بر عهده گرفته است.

اعلایی با اشاره به این که سامانه فن‌بازار ملی ایران سعی می‌کند تا بانک‌های اطلاعاتی را در قالب پورتال خود در اختیار استفاده کنندگان قرار دهد، اظهار کرد: هم اکنون این بانک‌ها، اطلاعاتی چون محصولات و تجهیزات، پیشنهادات فناوری، تقاضای فناوری، خدمات فناوری و اطلاعات متخصصان حوزه‌های مختلف را شامل می‌شوند که تا کنون بیش از دو هزار و ۵۰ مورد از این اطلاعات به عنوان نمونه در مرحله اولیه در آنها ثبت شده است.

وی درباره فن‌بازارهای منطقه‌یی نیز توضیح داد: فن بازارهای منطقه‌یی باید در تعامل با شبکه ملی فن‌بازار کشور در شهرک‌های صنعتی مستقر شوند و وظایف جمع‌آوری اطلاعات مرتبط با دستاوردها، جمع‌آوری اطلاعات شرکت‌های مستقر در شهرک‌ها و تعریف همکاری از طریق اشتراکات را بر عهده بگیرند.

به گفته مدیر شبکه فن‌بازار ملی کشور شفافیت در اطلاع‌رسانی، جلوگیری از موازی‌کاری، ایجاد فرصت برای بخش‌های خصوصی و دولتی و در اختیار قرار دادن فرصت برای صنایع کوچک از جمله کارکردهای فن‌بازارهای منطقه‌یی است.

منبع : ایسنا

انتهای پیام/