پژوهشگران اپلیکیشینی برای تلفن های هوشمند طراحی کرده اند که از کاربران می خواهد دستگاه های دیجیتالی را کنار بگذارند و بخوابند.

IMG13442283

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،وقتی کاربر دکمه “خواب” را کلیک کند این نرم افزار تلفن را به مدت دو ساعت قفل می کند. این اپلیکیشین موجب می شود مردم بیشتر بر روی سلامتی خود تمرکز کنند.

این اپلیکیشن که ” می خواهم زود بخوابم ” نام دارد، اگر کاربر دکمه “خواب” را برای ساعت تنظیم شده، کلیک نکند ، هر پنج دقیقه یک بار هشدار می دهد و وقتی دستور”خواب” صادر شود تلفن همراه به مدت دو ساعت قفل می شود.

هدف یانگ یوان که این اپلیکیشن را ارائه کرده است تشویق کارمندان جوان و دانشجویان به بازگشت به عادت سبک زندگی سالم برای زود خوابیدن است چرا که این اپلیکیشن از فشار محافل اجتماعی برای نظارت بر کاربران استفاده می کند.

برخی کاربران از این اپلیکیشن برای مبارزه با مشکل جهانی استفاده از تلفن همراه در بستر خواب، به طور موفقیت آمیزی استفاده کردند این در حالی است که برخی دیگر سخت گیری این اپلیکیشن را مورد انتقاد قرار داده اند.

بر اساس این گزارش کاربران می توانند گزینه تاخیر و ” زودخوابیدن رو فراموش کن” را انتخاب کنند که به انتشار خودکار یک پیام نصیحت آمیز منجر می شود.

طراحان این نرم افزار می گویند باید عادت استفاده از فناوری های ارتباطی در بستر خواب و دیر خوابیدن را ترک کرد و این اپلیکیشن می تواند به عنوان یک یادآور کار کند.

این اپلیکیشن برای گوشی های هوشمند اندرویدی از ماه اوت عرضه شده است.

منبع : مهر

انتهای پیام/