استاندار جدید هرمزگان گفت: فراهم‌سازی زمینه حضور سرمایه‌گذاران ایرانی ساکن کشورهای خلیج فارس، توسعه و ایجاد بنادر به ویژه در شرق، شکوفایی معادن و تمرکز بر روی حوزه انرژی از جمله اولویت‌های برنامه‌ریزی شده برای توسعه هرمزگان است.

13920829000747_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،جاسم جادری ساعتی پیش در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس در بندرعباس، با اشاره به روند انتخابش برای سمت استانداری هرمزگان اظهار داشت: در نشست هیئت دولت گفتم که هرمزگان به دلایلی مختلف در حال حاضر استراتژیک‌ترین و مهم‌ترین استان کشور به شمار می‌رود.

وی در ادامه به برخی از ویژگی‌های هرمزگان اشاره کرد و افزود: این استان به دلیل موقعیت ژئوپولتیکی و استثنایی که در کنار آب‌های خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز دارد و برخورداری از ۱۴ جزیره از جمله جزائر سه گانه در بعد ملی و منطقه‌ای دارای اهمیت است.

استاندار جدید هرمزگان اضافه کرد: اهمیت هرمزگان از آنجا بیشتر مشخص می‌شود که این استان مرکز مبادلات مالی ایران با دنیاست و با کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس همسایه و مرز مشترک دارد.

جادری با بیان اینکه از استان هرمزگان شناخت کافی دارد، افزود: هرمزگان علاوه بر برخورداری از چندین فرودگاه، ایستگاه‌ها و خطوط راه‌آهن و بنادر متعدد و فعال، در حوزه کشاورزی و تجارت نیز امروز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد که باید ظرفیت موجود را در این زمینه‌ها بیش از پیش شکوفا کرد.

وی تصریح کرد: این استان از مردمانی نجیب برخوردار و از استان‌های آرام و امن کشور است به نحوی که سال‌هاست که در این استان مردمانی با قومیت‌ها و مذاهب مختلف با کمترین مشکلی در کنار هم به صورت مسالمت‌آمیز در حال زندگی هستند و این مهمترین شاخصه هرمزگان است.

استاندار جدید هرمزگان تاکید کرد: اگر برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم می‌توانیم با تقویت بنادر موجود این استان در ساحل خلیج فارس و توسعه بنادر در بخش شرقی که مجاور ساحل دریای عمان و تنگه هرمز است، علاوه بر تقویت بعد دفاعی و عمق‌بخشی استراتژیک، شرایط تقویت اقتصاد خانوارهای ساکن را نیز رقم زد.

وی با اشاره به برنامه‌هایش ادامه داد: طوری برنامه‌ریزی شده است که علاوه بر تامین امنیت برای سرمایه‌گذاران داخلی و سرمایه‌گذاران ایرانی ساکن کشورهای حوزه خلیج فارس، پویایی بخش خصوصی نیز در استان رقم زده شود‌ تا تکیه اقتصاد در این استان بیش از پیش به دولت کمتر شود.

جادری گفت: امروز در استان هرمزگان مناطق آزادی همانند کیش و قشم وجود دارد، که می‌توان با توجه به ظرفیت‌های این مناطق نیز در حوزه اقتصاد و اشتغال جهش‌هایی ایجاد کرد.

استاندار جدید هرمزگان یادآور شد: در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طوری طراحی کرده‌ایم که توان مالی استان با جذب سرمایه‌گذاری‌های ایرانیان خارج کشور و به ویژه هرمزگانی‌های ساکن کشورهای خلیج فارس تقویت شود.

جادری افزود: البته در این راستا همکاری حکام حکومتی و سایر امکانات را نیز با خود همسو خواهیم کرد تا زمینه بازگشت سرمایه‌ها به کشور فراهم شود چرا که دولت اعتقاد دارد که هرمزگان یکی از مناطق مطلوب برای سرمایه‌گذاری در ابعاد مختلف است.

وی با بیان اینکه توسعه پالایشگاه‌های گاز و پتروشیمی در استان باید مورد توجه و تمرکز باشد، افزود: شرایط خاص هرمزگان و ظرفیت‌های این استان در بخش‌های معادن، کشاورزی و برخورداری از تمامی محورهای ارتباطی در چهار حوزه جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی از نعمت‌های خدادادی است که باید از این ظرفیت‌ها به سود مردم این منطقه بهره‌برداری شود.

منبع : فارس

انتهای پیام/