شیخ ضیایی با بیان اینکه اگر کسی از پیروان مذاهب چهارگانه اهل‌سنت محبت اهل‌بیت(ع) را نداشته باشند ایمان از وی سلب خواهد شد افزود: محبت به اهل‌بیت(ع) جزئی از عقیده اهل‌سنت است.

به گزارش هرمزپرس به نقل هرمز، شیخ عبدالوهاب ضیایی مدیر مدرسه علوم دینی‌ اهل‌سنت بندرعباس در همایش «بررسی اندیشه‌ها و آراء امام شافعی» با تمجید از شخصیت والای امام شافعی اظهار کرد: در مورد زندگینامه و چگونه زیستن امام شافعی به اندازه کافی توسط سخنرانان گرامی، بحث شد و بنده وارد این مباحث نمی‌شوم اما متمایل هستم به مسئله‌ای مهم بپردازم.

وی با اشاره به محبت خاص امام شافعی به اهل‌بیت(ع) تصریح کرد: محبت ویژه امام شافعی به اهل‌بیت(ع) که در ابیات مختلف اشعار ایشان وجود دارد تنها مختص به ایشان نیست.

 مدیر مدرسه علوم دینی‌ اهل‌سنت بندرعباس با بیان اینکه نباید در ذهن کسی اینگونه تداعی شود که تنها امام شافعی در بین اهل‌سنت محب اهل‌بیت(ع) بوده است تشریح کرد: امام اعظم ابوحنیفه(رحمه‌الله)، امام مالک(رحمه‌الله) و امام احمدبن‌حنبل(رحمه‌الله) محب اهل‌بیت پیامبر(ص) بوده‌اند.

وی با بیان اینکه همه مذاهب چهارگانه اهل‌سنت دلداده و محب اهل‌بیت(ع) هستند گفت: محبت به اهل‌بیت(ع) جزئی از عقیده اهل‌سنت است.

شیخ ضیایی با بیان اینکه اگر کسی از پیروان مذاهب چهارگانه اهل‌سنت محبت اهل‌بیت(ع) را نداشته باشند ایمان از وی سلب خواهد شد افزود: شرط ایمان در بین اهل‌سنت، محبت اهل‌بیت(ع) است.

وی ضمن تشکر از مسئولان برگزار کننده همایش  «بررسی اندیشه‌ها و آراء امام شافعی» گفت: از طرف خودم و مجتمع دینی اهل‌سنت بندرعباس، از طرف انجمن خیریه خدمات اجتماعی بندرعباس و از طرف دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل‌سنت استان از شما تشکر می‌کنم و امیدواریم خداوند توفیق بدهد تا در آینده در خصوص دیگر ائمه اهل‌سنت نیز همایش برگزار کنیم.