ابراهیم عبدالله احمد، عضو جنبش اسلامی در نیجریه در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمزپرس؛ با بیان اینکه تشیعی که در نیجریه ورود پیدا کرد تشیع امام خمینی (ره) بود، گفت: آغاز انقلاب و تغییر تفکر و ایدئولوژی در نیجریه همزمان با انقلاب اسلامی ایران و دیدار شیخ زکزاکی با امام خمینی(ره) بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران الگوی حرکت اسلامی در نیجریه است لذا مردم نیجریه به طور مداوم فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی ایران را دنبال می کنند و سخنان ایشان به زبان نیجریه ترجمه و در بین شیعیان توزیع می شود.

این عضو جنبش اسلامی در نیجریه تاکید کرد: از برکت انقلاب اسلامی ایران معارف اهل بیت(ع) انتشار پیدا کرد و آغاز حرکت اسلامی در نیجریه بود.

وی بیان کرد: شیخ زکزاکی حرکت اسلامی خود را سی و هفت سال پیش و از سال ۱۹۷۹ آغاز کرد اما پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوید بخش امید به پیروزی برای شیخ زکزاکی و پیروانش بود تا راه خود را ادامه دهند.

این شاگرد شیخ زکزاکی با اشاره به اینکه در اولین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران شیخ زکزاکی به ایران دعوت شده بود، اظهار کرد: در چنین روزی شیخ با امام خمینی(ره) ملاقات ویژه ای داشتند و ایشان یک جلد قرآن به شیخ هدیه کرده بودند و فرمودند که مردم نیجریه را به سوی این کتاب دعوت کند از این زمان به بعد شیخ به مذهب تشیع گرایش پیدا کردند.

ابراهیم عبدالله احمد تصریح کرد: با وجود اینکه شیخ  زکزاکی حرکت اسلامی خود را آغاز کرده بود اما پس ازدیدار با امام(ره) با عزمی راسخ حرکت خود را از دانشگاه آغاز کردند به گونه ای عکس های امام(ره) در دانشگاه و بین دانشجویان توزیع می شد.

وی افزود: حرکت اسلامی را که شیخ آغاز کرده بود به مذهب و قشر خاصی محدود نبود و در حال حاضر همه افراد چه شیعه و چه سنی در کنار هم در مراسمات حضور پیدا می کنند که این هماهنگی در بین یاران شیخ زکزاکی باعث هراس دشمن شده و درصدد است بین مسلمانان اختلاف ایجاد کند.

این عضو جنبش اسلامی در نیجریه گفت: کشوری همچون مصر سالیانی است که قدمت تشیع دارند اما هم اکنون تعداد شیعیان در مصر اندک می باشد و معتقد هستم  تشیع این کشورها تشیع غیرانقلابی و خنثی است.

ابراهیم عبدالله احمد اظهار کرد: با توجه به اینکه تشیع موجود در نیجریه تشیع انقلابی است لذا بصورت گسترده منتشر شد به گونه ای که با کشتن یک نفر،  هزار نفر به مذهب تشیع روی می آورند و شیعیان ما مقلد رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) هستند.

وی تصریح کرد:  با مشاهده آثار انقلاب اسلامی در شهرهای مختلف ایران و وجود مردم خصوصا جوانانی که از توطئه های دشمن اطلاع دارند هنوز پیرو آقا هستند این باور در من رشد می کند که انقلاب اسلامی ایران آینده درخشانی دارد.

 

این عضو جنبش اسلامی در نیجریه خاطرنشان کرد: با مشاهده تاثیرات انقلاب اسلامی ایران در عرصه های مختلف با وجود یکصد و ۷۰میلیون جمعیت ۶۵درصد از این جمعیت جوان و اسلام گرا هستند لذا امید ما برای پیروزی انقلاب نیجریه بیشتر شده است و مردم از فساد اخلاقی موجود به ستوه آمده  و تشنه اسلام هستند.

 

انتهای پیام/