فرماندار رودان در پی تجمع اعتراض‌آمیز برخی از مردم شهر رودان مبنی بر احتمال انتزاع این شهرستان، این موضوع را یک شایعه بی اساس خواند و ضمن هشدار به اخلال‌گران در نظم و امنیت عمومی، هر گونه تجمع اعتراض‌امیز را در این زمینه غیرقانونی و ممنوع اعلام کرد.

image17199

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،شامگاه دیروز برخی از مردم شهر رودان (جمعیتی قریب به هزار نفر) در مقابل فرمانداری این شهرستان و برخی از میادین و معابر اصلی این شهر، تجمع اعتراض آمیز برپا کردند.

در این تجمع مردمی، معترضان با سردادن شعارهایی از مسئولان خواستار پیشگیری از تصویب احتمالی انتزاع شهرستان رودان و ملحق شدن به بخش جنوبی استان کرمان شدند.

غلامرضا نظرنژاد فرماندار رودان برپایی این تجمع را غیرقانونی اعلام کرد و گفت : این مسئله یک شایعه است و هئیت دولت برای انتزاع و جداسازی شعاع سرزمینی شهرستان رودان به هیچ استانی ، مصوبه ای را مطرح نکرده و بروز و ظهور این شایعات دست پرورده یک عده افرادی سودجو و فرصت طلب است که به دنبال برهم زدن نظم و امنیت عمومی هستند.

نظرنژاد در ادامه به مردم شهرستان رودان اطمینان داد، مجموعه سیاسی و فرمانداری شهرستان رودان همان طور که تا کنون از شعاع سرزمینی شهرستان با تمام توان دفاع کرده است، در آینده نیز این اقدامات تداوم خواهد داشت.

فرماندار رودان به مخلان نظم عمومی و ایجاد کنندگان ناامنی هم هشدار داد و هرگونه تجمع در شهرستان در این رابطه را ممنوع اعلام کرد و گفت: مردم به شایعات دامن نزنند و خود را گرفتار توطئه برخی از افراد سودجو و فرصت طلب که به دنبال بر هم زدن نظم، آرامش و امنیت مردم هستند نکنند.

وی در مورد الحاق شرکت معادن فاریاب رودان به استان هرمزگان هم اظهار داشت : این موضوع در سه الی چهار مرحله توسط مردم شهرستان مطرح و در سفر ریاست‌جمهوری (دکتر احمدی‌نژاد) به شهرستان رودان مورد تصویب هیئت دولت قرارگرفت که در آینده پس از زمینه سازی شرایط، برای تحقق آن اقدام خواهد شد.

تجمع معترضان بدون هیچ‌گونه درگیری و اغتشاش صورت گرفت.

منبع: هرمز

انتهای پیام/