فرایند انتخاب رشته مهمانی مبنا برای ورودیهای جدید دانشگاههای کشور آغاز شد و اولویت مهمانی با دانشجویان دختر است.

 

IMG16305136

 

 

به گزارش  پایگاه خبری هرمز پرس،همزمان با ثبت نام و انتخاب رشته مهمانی مبنا در سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، برای مقاطع کاردانی و کارشناسی، جزئیات آن اعلام شد.

شرایط و ضوابط کلی متقاضیان

متقاضی باید در رشته های متمرکز آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ در یکی از مقاطع کاردانی یا کارشناسی پذیرفته شده باشد و در موسسه محل قبولی ثبت نام کرده و به عنوان دانشجو تلقی شود.

چه کسانی شامل مهمانی مبنا نمی شوند

پذیرفته شدگان رشته‌های دارای شرایط خاص و معرفی شدگان رشته های نیمه متمرکز برای شرکت در مراحل مصاحبه، معاینه و یا آزمون علمی و عملی در این مرحله مشمول استفاده از آئین نامه نیستند.

پذیرفته‌شدگان رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاههای علوم پزشکی ( به عبارتی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی)، پذیرفته‌شدگان رشته دکتری دامپزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی مشمول استفاده از این آئین نامه نیستند.

دانشجویان پذیرفته شده در آزمونهای سراسری قبل از سال ۱۳۹۲ دراین مقطع زمانی مشمول استفاده از آئین نامه نمی‌شوند.

اولویت مهمانی با دختران

بر اساس اعلام وزارت علوم و سازمان سنجش همچنین طبق ماده ۲۷ آیین نامه مهمانی مبنا، اولویت میهمانی مبنا با دانشجویان دختر است.

دانشجویان در صورت دارا بودن حداقل ۹۰ درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در سهمیه متقاضی (با رعایت تمام شرایط و ضوابط آزمون سراسری) در کد رشته محل مورد تقاضا می‌تواند متقاضی میهمان مبنا شوند.

ظرفیت میهمانی مبنا ۵ درصد تعداد پذیرش کل دانشجویان ورودی در سال جاری است و سکونت دائمی خانواده دانشجو باید در نزدیکترین محل به شهرموسسه مقصد باشد.

علاقمندان به استفاده از این آیین نامه (میهمان مبنا) که پذیرفته شده دانشگاه پیام نور هستند باید به دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.

اقداماتی که توسط دانشجو باید صورت گیرد

با توجه به اینکه پرداخت هزینه بررسی تقاضا بصورت اینترنتی انجام می‌شود دانشجو لازم است تا ۲۰ مهرماه با مراجعه به سامانه سازمان سنجش و از طریق پرداخت الکترونیکی با استفاده از کارتهای عضو شبکه بانکی شتاب مبلغ ۴ هزار تومان بابت هزینه بررسی تقاضا پرداخت و نسبت به دریافت کد رمز اقدام کند.

برای تکمیل فرم، لازم است کد رشته محلهای مورد تقاضای خود را (حداکثر ۱۰ کد رشته) با توجه به استان محل سکونت دائمی خانواده درج کند.

چنانچه دانشجوی متقاضی واجد شرایط و ضوابط مندرج در این اطلاعیه و آئین نامه مربوط نباشد بدیهی است به تقاضای وی ترتیب اثر داده نخواهد شد و وجه پرداختی وی قابل استرداد نیست.

به هرگونه تقاضایی که به غیر از روش تعیین شده در این اطلاعیه (خارج از سایت سازمان) و یا بیش از یکبار ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

منبع : مهر

انتهای پیام/