به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزپرس؛ علیرضا کمیلی، دبیر اتحادیه  بین المللی امت واحده،  امشب در مراسم اولین یادواره شهدای دانشجوی  دردانشکده فنی شهید کرانی با اشاره به نقش دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، اظهار کرد: اقدام دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی به حدی ارزشمند و بزرگ بود که امام راحل آن را بزرگتر از انقلاب اول دانست چرا که این کار باعث شد ابهت آمریکا در جهان شکسته شود.
دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده تصریح کرد: در جریان جنگ جهانی، دو قطبی در جهان شکل گرفته بود که درآن نیمی از کشورها تحت سلطه غرب(آمریکا) و نیمی دیگر نیز در تصرف شرق ( شوروی) بودند.
کمیلی در ادامه با بیان اینکه تمام کشورها به آمریکا و شوروی وابستگی داشتند، افزود: این دو کشور در واقع تمام معادلات دنیا را تشکیل می دادند به طوری که با اعلام خبر آمریکا برای قرار دادن سپر موشکی در لهستان ، شوروی نیز اعلام کرد که سامانه موشکی خود را در کوبا قرار می دهد.
وی  بیان کرد: در زمان سلطنت شاه ایران ژاندارم آمریکا بود به این شکل که به وسیله ابزارهای جنگی که آمریکا در اختیار کشور قرار می داد، نیروهای نظامی ما باید از دیگر کشورهای تحت سلطه آن ها حفاظت می کرد.
دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده گفت : با جریان سازی انقلاب توسط امام خمینی (ره) این شبهه برای افراد بسیاری از وجود داشت که اساس این کار به دست شوروی است که با هدف گرفتن ایران از چنگال آمریکا اقدام به راه اندازی این جریان کرده است.
کمیلی با اشاره به اینکه افراد زیادی انقلاب ایران را باور نداشتند، تصریح کرد:  به دلیل هزینه های بالایی که آمریکا برای حفظ نظام سطه گری خود در  ایران صرف کرده بود، باور اینکه آمریکا اجازه دهد ایران یک کشور مستقل شود، برای همه عجیب بود.
وی ادامه داد: با وجود اینکه کشور آمریکا دارای  انگشت  و پنجه ها ی بزرگی در زمینه قدرت بود اما مردم ایران باپنجه های کوچک  اما قدرتمند خود توانستند انگشتان آمریکا را بشکنند. و این اتفاق فقط با اراده و خواست خدا ممکن شد چرا که معجزه خدا در طبس توانست شکست محکمی را بر بدنه نظامیان آمریکا وارد کند.
دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده بیان کرد: تلاش های آمریکا و شوروی برای تصاحب ایران این اندیشه را در ذهن افراد متفکر به وجود می آورد که چه دلیلی وجود دارد که  غرب و شرق به دنبال ایران هستند.
کمیلی بیان کرد: در زمان جنگ اولین ابزارهای تسلیحاتی که برای شروع جنگ استفاده شد از کشور روسیه بود، و عراق به پشتوانه تعداد زیادی از کشورها به مرزهای کشور حمله کرد، همچنین به اسارت درآوردن سربازان نوزده کشور نیز مهر تاییدی برحمایت های آنان از صدام بود.
وی افزود: تاثیر حرکت انقلابی جوانان ایرانی و مقاومت آنان در جنک به حدی بود که جوانان مراکشی نیز به این فکر افتاده بود که آیا ممکن است دامنه خط انقلاب به قدری گسترده شود که به کشور آن ها نیز نفوذ پیدا کند.
دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده در ادامه گفت: با نگاه به تاریخ انقلاب پی خواهیم برد که گستردگی انقلاب به شکلی بوده که اکنون در بسیاری از کشورها مردم اقدام به انقلاب کردند.
کمیلی با بیان تاثیر گذار بودن شهدا بر روی مردم، تصریح کرد: امروزه افرادی را نه تنها در ایران بلکه در نقاط مختلف جهان فقط با دیدن تصاویر شهدا دچار تغییر و تحول های ارزشمند و معنوی می شوند.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه در حال حاضر بچه حزب اللهی ها اهل تفکرو تدبر نیستند، کارمندان ادارات مردم را بیچاره کردند وبدون توجه به زمان اتمام کار کارت خروج را می کشند. همت ها باید به حدی قوی شود تا مانند زمان رهبری امام راحل که جوانان اجازه نمی دانند کلام امام بر زمین بماند، امروزه نیز همه برا عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری( مدظلله العالی) دغدغه بسیاری داشته باشند. و اجازه ندهند رهبری تنها بماند.
یاد شهدا باید در تمام برهه های زمانی مطرح شود
 علی حاجی حسینی ، رئیس دانشکده فنی شهید کرانی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه بزرگداشت شهدا نباید فقط در ایام خاص صورت بگیرد، اظهار کرد: نام بردن از ایثارگری های شهدا یکی موثرترین راه هایی است که می تواند در تقویت روحیه شهادت طلبی جوانان نقش موثری داشته باشد به همین دلیل در تمام برهه های زمانی باید مقام شهیدان  را در جامعه بازگو کرد.
حاجی زاده افزود: کشته شدگان در جنگ جهانی به حدی برای هم وطنانشان مهم هستند که با گذشت چندین سال از اتمام جنگ هنوز مردم آن جوامع به خوبی از کشته شدگان به خوبی یاد می کنند و برای خانواده های آنان نیز ارزش قائل هستند.
وی با بیان اینکه شهدای هشت سال دفاع مقدس برای صیانت و حفاظت از عقاید و کشور جان خود را فدا کرده اند، خاطر نشان کرد: قطعا مردم کشور باید تلاش بیشتری برای حفظ یاد شهدا در جامعه انجام دهد چرا که کلام و سیره شهدا هدایتگر همه ی انسان هاست.
وی افزود: شهدا وابستگی خاصی به حضرت فاطمه داشتند به طوری که معتقد بودند هر عملیاتی که با نام حضرت فاطمه (س) باشد،  آن عملیات فاتح خواهد بود.
رستگار با بیان اینکه شهدا علت اصلی پایدایری انقلاب هستند، خاطر نشان کرد:  جریان انقلاب امام حسیندر حال حرکت است تا زمانی که به دست امام زمان (عج) بیفتد و شهدا  نیز یکی از گردانندگان اصلی انقلاب در جهان هستند.
 علاوه بر تشییع شهید گمنام در این مراسم از سنگ مزار شهید کرانی رونمایی شد واز خانواده های شهدا نیز تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام/ص