مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری سال ۹۲ تا امشب برای انتخاب رشته مهلت دارند، گفت: تاکنون بیش از ۳۱ هزار نفر انتخاب رشته خود را انجام داده‌اند.

13910405000113_PhotoA

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس، حسین توکلی مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت:با توجه به برنامه زمانی پیش‌بینی شده داوطلبان آزمون دکتری که مجاز به انتخاب رشته شدند تا ساعت ۲۴ امشب فرصت دارند برای انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی مورد علاقه و ثبت آن در فرم انتخاب رشته اقدام کنند.

وی افزود: تا ۸ صبح امروز تعداد ۳۱ هزار و ۵۷۰ نفر از مجازین به انتخاب رشته با ورود به سایت سازمان سنجش، انتخاب رشته خود را انجام دادند، که این تعداد معادل ۷۰ درصد مجازین است.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با توصیه به افرادی که هنوز برای انتخاب رشته اقدام نکردند، گفت: آن دسته از مجازین به انتخاب رشته آزمون دکتری که هنوز برای انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند باید با وارد کردن شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای شامل نام خانوادگی، شماره شناسنامه و تاریخ تولد ضمن مشاهده کارنامه خود از آن پرینت تهیه کنند.

توکلی با اشاره به ضرورت دقت داوطلبان به اطلاعیه سایت سازمان سنجش، ادامه داد: این افراد باید پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) از سایت سازمان سنجش، ضمن مطالعه دقیق این دفترچه حداکثر ۵۰ کدرشته محل تحصیلی را از میان کدرشته‌ محل‌های تحصیلی کدرشته امتحانی مربوط انتخاب کرده و آنها را به ترتیب اولویت علاقه مرتب کنند.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: پس از انتخاب رشته با توجه به ظرفیت هر یک از کدرشته محل‌های تحصیلی و اولویت کدرشته محل‌های انتخابی و نمرات علمی آزمون با در نظر گرفتن سایر ضوابط (سهمیه رزمندگان، مربی و …) از بالاترین نمره تا چند برابر ظرفیت کدرشته محل‌ها اعلام می‌شود.شایان ذکر است فهرست اسامی پذیرفته‌شدگان شرکت در مصاحبه نیز در روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد.
منبع: فارس
انتهای پیام/