امام‌جمعه اهل‌سنت بندرخمیر با بیان اینکه دلهای مسلمانان باید روز به روز به هم نزدیک‌تر شود گفت: امت اسلامی در مقابل صهیونیسم غاسب و آمریکای جهان‌خوار متحد شود.

IMG15520902

به گزارش پایگاه خبری هرمز پرس،عبدالرئوف قتالی امام‌جمعه اهل‌سنت بندرخمیر با اشاره به ایام حج و حضور حجاج هرمزگانی در این مراسم بزرگ اسلامی بیان کرد: خوشا به حال حجاجی که برای زیارت خانه خدا و زیارت مرقد نبی اکرم از راه دور به سرزمین وحی با پوشیدن لباس احرام سفر کردند و لبیک گویان طواف خانه خدا و سعی بین صفا و مروه را به جای آوردند و در عرفات و مشعر الحرام به دعا و استغفار ایستادند و در منی شیطان لعین را سنگسار نموده و به یاد حضرت ابراهیم(ع) قربانی را ذبح کردند.

وی در مقام حضرت ابراهیم(ع) نمازگزاردن و بوسه زدن بر حجرالاسود را از دیگر رسوم حج دانست و افزود: خوش به حال حجاجی که ضریح حضرت رسول‌الله(ص)، خلفای راشدین، شهدای بدر و احد و دیگر اولیای خدا را زیارت کردند و ما بین قبر پیامبراسلام(ص) و منبرشان نماز اقامه کردند.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرخمیر زیارت اهل‌قبور و خواندن دعای مغفرت برای آنان را از سنت‌های پیامبراکرم(ص) دانست و خطاب به نمازگزاران تاکید کرد که صله ارحام، کمک به فقرا، بیوه زنان، ایتام و بخشیدن بدهی بدهکاران، فرستادن سلام و صلوات بر محمد مصطفی(ص) و رفتن به عیادت بیماران را هرگز ترک نکنند.

وی با بیان اینکه از خداوند می‌خواهیم میهن اسلامی ما را از گزند حوادث در پناه خود قرار دهد، تشریح کرد: دلهای مسلمانان باید روز به روز به هم نزدیک‌تر شود.

شیخ قتالی با بیان اینکه صفوف مسلمانان باید هر روز برای مبارزه با کفرجهانی و دفاع از میهن اسلامی و تلاش برای آبادی کشور فشرده و فشرده‌تر شود، اظهار کرد: از خداوند می‌خواهیم شر دشمنان اسلام اعم از صهیونیسم غاضب و آمریکای جهان‌خوار از مردم فلسطین، لبنان، افغانستان و سایر بلاد اسلامی کوتاه و بریده بفرماید.

منبع: مهر

انتهای پیام/